Blogas

2023-02-11

Medinės grindys ir parketas – 2023 m. populiariausios dizaino tendencijos

Kasmet auga kokybiškos apdailos iš natūralių medžiagų paklausa. Klientai vertina tai, kad patvarūs gaminiai, tokie kaip medinės grindys ar parketas, tarnauja visą gyvenimą,  juos lengva prižiūrėti, patogu atnaujinti. Be to, pastebima, kad ąžuolo ir kito tipo kietmedžio grindys augina būsto vertę. Taigi neverta švaistyti pinigų trumpalaikiams sprendimams.

Visgi, nusprendus įsigyti grindis, dažnas susiduria su ilgu dvejojimo periodu – kokias būtent rinktis?  Galimybės itin plačios – tenka lyginti ne tik skirtingų gamintojų siūlomas konstrukcijas bei kainas, bet ir sukti galvą, kuris iš daugybės raštų, spalvų, lentų pločių, rūšingumo bei galutinės apdailos būdų patraukliausias. Ar ateityje medinės grindys atrodys tokios pat stilingos ir modernios, kaip kad šiandien? Tai irgi svarbu įsivertinti.

Su ąžuolinėmis grindimis, durimis bei laiptais dirbame jau daugiau nei dvidešimt metų, bendradarbiaujame su geriausiais Lietuvos dizaineriais ir architektais, nuolat konsultuojame klientus „Medžio stiliaus“ salonuose. Todėl savo patirtį ir įžvalgas nusprendėme perkelti į šį blogo įrašą.

Sužinokite, kokios medinės grindys ir parketas karaliauja dažniausių pasirinkimų topuose bei kokios grindų dizaino tendencijos sparčiai populiarėja. Apžvelgsime spalvas, rūšingumą, pločius bei klojimo raštų galimybes, kuriuos pasirinkę neapsiriksite nei 2023-iaisiais, nei vėliau.

Interjeras: Kristė Budraitytė. Fotografė: Enrika Samulionytė. Spalva: Capraia.

Klasikiniai grindų raštai – laikui nepavaldus sprendimas

Grindų klojimo raštas – pirmasis pasirinkimas, kurį pirkėjai daro rinkdamiesi grindis. Kadangi medinės grindys klojamos ilgam laikui, su raštais eksperimentuoja retas.  Populiariausi – klasikiniai variantai:

Klojimas prabėgimu. Grindų lentos klojamos lygiagrečiai viena kitai, tiesiomis linijomis.

Heringbone.  90° kampu išpjautos parketlentės klojamos zigzago principu.

Chevron 45°. 45° kampu išpjautos parketlentės klojamos taip, kad išgautų V formos raštą.

Chevron 30°. Klasikinis parketas, kurio 30° parketlenčių nupjovimo kampas leidžia sukurti mažiau įpareigojantį, modernų įspūdį.

Interjeras: Julija Naradauskaitė- Brunickė. Fotografas: Gintaras Miltenis. Parketas eglute ir durys: „Medžio stilius“. Grindų spalva: bespalvė alyva 3305. Durys: skandinaviškos. Durų spalva: RAL 9003.

Tam, kad medinės „eglute“ suklotos grindys namus puoštų, svarbus preciziškas tikslumas pjaunant lentas nustatytu kampu. Todėl nusprendus pirkti grindų lentas, privalu pasidomėti gamintojo galimybėmis.

Mes siūlome tiek aukščiausios klasės grindines lentas, tiek ir parketą ir šiuo metu esame kone aukščiausią tikslumą išgaunantis gamintojas Baltijos šalyse.

Autentiškumo paieškos renkantis grindų spalvą

Pasirinkus raštą, pereinama prie grindų apdailos. Spalva šioje vietoje užima itin svarbų vaidmenį. Peržvelkite pačias madingiausias:

Natūralūs atspalviai neįtikėtinai universalūs. Juos renkasi tiek minimalistinio, tiek skandinaviško stiliaus, tiek klasikinio stiliaus entuziastai.

Populiariausia spalva išlieka Bespalvė alyva, 3305, tačiau gausu ir besirenkančių šviesesnius medienos atspalvius. Iš šiltesnių tonų galime išskirti Skaidriai baltą, 3409 ir Naturale, E-5454,  o iš šaltesnių – Ivory, E-2401 bei Baltą, 3408.

šviesios medinės grindys
Interjeras: Dovilės interjerai. Fotografas: Benas Šileika. Spalva: Naturale.

Pilki atspalviai žavi norinčius suderinti praktiškumą ir estetiką. Pilkas ąžuolas sėkmingai paslepia dulkes ir dėmes, todėl juo domisi erdvių, kuriose intensyvus judėjimas, interjero kūrėjai, jaunos šeimos.

Nesvarbu, ar pilka šviesi, – tokia kaip Platinum, 4008, Silk, E-8632, Aqua Balta, Q-3408, Dunes, Q-2118, – ar tamsesnė, – kaip Silver Dust, Q-4505, Aqua Skaidriai balta Q-3409 – šios spalvos paletė atrodo rafinuotai ir originaliai.

pilko atspalvio medinės grindys interjere
Interjeras: Irmina Savickienė. Fotografas: Gintaras Miltenis. Spalva: Q-4505, Silver Dust.

Jei klientai nori praktiškų ir lengvai prižiūrimų grindų, tačiau tuo pat metu siekia namuose sukurti paprastą, nepretenzingą atmosferą, dažniausiai pasirenkami rudos ir pilkos spalvų deriniai. Madingi Pilkos Graphite, 3477, Skaidriai pilkos, 7710 bei Kakavos, C-3418 atspalviai. Naujovių entuziastai vis dažniau domisi ir subtiliais Granola, 4007 bei Latte, 4010.

medinės grindys moderniame interjere
Interjeras: Vismantė Tubelytė. Fotografas: Leonas Garbačiauskas. Spalva: Graphite.

Rudi ąžuolo atspalviai suteikia gilumo, erdvės, solidumo. Jie populiarūs tarp tų, kurie nori, kad natūralaus medžio grindys taptų vienu iš interjero akcentų.

Prabangos įspūdis garantuotas nepriklausomai nuo to, ar parenkama vidutinio tono ruda, –Tobacco, E-7605, Riešutas, 3481, Skaidrus riešutas, 8110, – ar tamsesnė – Juodmedis, 3490, Chiana, T-2895.

parketas-MT-chiana
Interjeras: Aistė NOI. Parketas: Chevron. Spalva: T-2895, Chiana.

Unikalios dizainerių kurtos spalvos. Aukštos kokybės grindys – pirkinys visam gyvenimui. Todėl vis daugiau žmonių į jas žiūri kaip į kertinį dizaino elementą ir yra pasiryžę investuoti savo laiką tam, kad kruopščiai išsirinktų unikalų gaminį.

Tokiems žmonėms skirta mūsų įspūdinga „Mastri Toscani“ kolekcija.  Jos autorius, italų dizaineris Enrico Piselli kiekvienai kolekcijos spalvai suteikė savitą, nepakartojamą istoriją – kolekciją įkvėpė pasakiški Toskanos miestai ir jų gamta.

Mastri Toscani kolekcijos unikalios grindų spalvos

Plačios lentos –  natūralumas, vientisumas ir prabanga

Nestandartinio pločio grindlentės jau keletą metų yra populiarėjanti interjero tendencija. Nenuostabu kodėl: plačiose grindlentėse nuostabiai atsiskleidžia ąžuolo raštai, jos suteikia interjerui vientisumo, prabangos.

Ecowood gaminame 4 skirtingų pločių grindis – pradedant klasikinėmis 115 mm  ir baigiant įspūdingomis 230 mm pločio grindų lentomis. Populiariausias plotis – 140 mm, dažnai ir  pasirenkamos 180 mm lentos. Na o siekiantiems maksimalaus efekto ir ąžuolo medienos akcento namuose, geriausiai tinka 230 mm lentos, kurios, pastebime, Lietuvoje sparčiai populiarėja.

Suderinus plačias lentas su „eglutės“ klojimo raštu, grindys gali tapti kvapą gniaužiančiu dizaino akcentu bet kurioje erdvėje. Sunku įsivaizduoti? Pažvelkite, kaip 180 mm pločio parketlentės papildo modernų  „Radisson Collection“ viešbučio interjerą.

Parketas 180 mm
Interjeras: Vaikla disain. Fotografas: Søren Dam Thomsen. Plotis: 180 mm. Klojimo raštas: Chevron. Spalva: Raudonmedis.

Įspūdį sustiprina natūralūs medienos raštai

Išpopuliarėjus gamtos įkvėptiems interjerams, subtilus šakų, natūralus mikroįtrūkimų ir spalvinių variacijų žaismas tapo geidžiamas.  Tad vis daugiau klientų kreipiasi į mus jau sąmoningai norėdami būtent Rustic ar Original rūšingumo. Juos džiugina ir tai, kad Rustic stilius vyrauja tarp geriausių grindų kainos pasiūlymų.

riešuto atspalvio medinės grindys
Interjeras: Namie geriausia. Spalva: Riešutas. Rūšingumas: Rustic.

Alyvuotos medinės grindys ir parketas – natūrali estetika

Praėjo tie laikai, kai grindis buvo įprasta lakuoti. Dėl daugybės priežasčių dabar populiaresnė alyva. Pirma, ji suteikia grindims atspalvį išsaugodama natūralų ąžuolo medienos pojūtį ir estetiką. Antra, alyva giliai įsigeria į medieną ir užtikrina ilgalaikę apsaugą, kol užteptas lakas laikosi paviršiuje ir laikui bėgant nusilupa. Galiausiai, alyvą daug lengviau atnaujinti nei laką – nereikia nei lupti, nei šlifuoti, užtenka reikiamą vietą vėl patepti nauju alyvos sluoksniu.

Mūsų grindys dengtos ekologiška SAICOS alyva – ji tokia saugi, kad tinka alyvuoti netgi vaikų žaislus. Maksimalų paruošto gaminio patvarumą užtikrina ir tai, kad paruoštos lentos džiūsta visiškai natūraliomis sąlygomis.

medinės grindys balta spalva
Interjeras: Inga Martinonytė, Arkkitehti. Fotografė: Inga Dinga. Spalva: Balta.

Kaip gimsta mūsų gaminiai

Glaudus bendradarbiavimas su partneriais daugiau nei 20-yje šalių, platus dizainerių tinklas ir profesionali komanda leidžia pateikti rinkai aktualius gaminius. Siūlome itin platų ąžuolinių grindų, durų, laiptų, grindjuosčių asortimentą, kuris gali patenkinti labai skirtingų klientų lūkesčius.

Daugiau nei 3 milijonai kvadratinių metrų suklotų grindų, unikalių produktų, tokių kaip dvisluoksnė grindų konstrukcija su „Ecoboard“, kokybės sertifikatai, atsparumas drėgmei, idealus pritaikomumas šildomoms grindims ir 5 m. garantija užtikrina, kad „Medžio stiliaus“ gaminiai jūsų namuose tarnaus ilgus metus.

Vis dar sunku apsispręsti? Susisiekite su mumis dėl konsultacijos arba atvykite į vieną iš penkių „Medžio stiliaus“ salonų ir mes jums padėsime.

Specialūs pasiūlymai

Left Right
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys
499 Eur / kompl.
 • Individuali gamyba pagal jūsų išmatavimus
 • Populiariausia balta durų apdailos spalva
 • Nemokama konsultacija
 • Ąžuolo masyvo vidaus durų komplektas
 • Puiki garso izoliacija, tvirtumas, ilgaamžiškumas
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje

Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje

Ąžuolinės grindinės lentos 49,90 Eur/m²
 • Select rūšies grindinės lentos
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Sertifikuota kokybė: atsparumas drėgmei, tinka grindiniam šildymui

>Select rūšies grindinės lentos

Ąžuolinės grindinės lentos 34,90 Eur/m²
 • Populiariausios grindinės lentos
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Sertifikuota kokybė: atsparumas drėgmei, tinka grindiniam šildymui

Populiariausia grindinė lenta

Ąžuolinės grindinės lentos 39,90 Eur/m²
 • Puikiai tinka šildomoms grindims
 • Gaminame Lietuvoje, Ecowood medžio apdirbimo gamykloje Vilkijoje
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • EPH Dresden laboratorijoje sertifikuota kokybė

Populiariausia grindinė lenta

Ąžuolinis 90° parketas
39,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Nemokama konsultacija
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims

Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas

Ąžuolinis 45° Chevron parketas
64,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Platus paviršiaus spalvų pasirinkimas
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Nemokama konsultacija
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims

Puikiai tinka šildomoms grindims

Dažyta grindjuostė
3,50 EUR/m
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Suteikiame kokybės garantiją
 • Viršus: Impregnuotas popierius, lygus
 • Pagrindas: Drėgmei atsparus MDF
 • Aukštis 68 mm
 • Storis 12 mm

Suteikiame kokybės garantiją

Olivari Lotus vidaus durų rankena 89 Eur / kompl.
 • Italų gamintojo Olivari vidaus durų rankenos komplektas
 • Lotus modelio dizaineris – Javier Lopez
 • Itin aukštas kainos – kokybės koeficientas, jūsų investicija į augančią būsto vertę

Populiariausia Olivari vidaus durų rankena

Susisiekite!

Skambinkite +370 660 81000

  Susisiekite!

  Skambinkite +370 660 81000

   Susisiekite!

   Skambinkite +370 660 81000

    Atsisiųsti katalogą