Blogas

2022-10-18

Unikali A. Ingelevičiaus paroda „Kūrėjas ir miestas“ – „Medžio stiliaus“ dovana kauniečiams ir miesto svečiams

Pirmą kartą Lietuvos Nacionalinio Muziejaus paroda iškeliavo iš parodų salės į Kaune esantį „Medžio stiliaus“ saloną, kuriame eksponuojamos unikalios iki šiol neatrasto fotografo A. Ingelevičiaus Kauno prieš 100 metų fotografijos. Vilniuje „Istorijų namuose“ tūkstančius lankytojų sutraukusi paroda yra atvira visiems Kauno gyventojams ir miesto svečiams. Tai ypatinga galimybė susipažinti su Kaunu prieš 100 metų, pamatyti unikalius vaizdus talentingo kūrėjo akimis.

Drąsiai galima teigti, kad A. Ingelevičius – šių metų didžiausias atradimas fotografijos meno mylėtojams, istorikams, kultūrai ir ypač Kaunui neabejingiems žmonėms. Savitas žvilgsnis į miestą, jo erdves, žmones ir architektūrą užburia unikalumu, jautrumu. Vaizduose žaidžianti šviesa kuria romantikos jausmą, kuriuo dalinasi A. Ingelevičius su mumis.

 Kaip parodos atidaryme sakė „Medžio stiliaus“ vadovas G. Leliūga, „Mums didelis džiaugsmas ir garbė priimti šią parodą ir ja dalintis su kauniečiais ir svečiais. A. Ingelevičiaus fotografijose matome miestą be pagražinimų, autentiką, kuri žavi, domina, verčia susimąstyti, kad kiekvienas savo idėjomis, darbu esame ar galime būti miesto kūrėju. Mums šis atrastas Kaunas prieš 100 metų yra tarsi atspirtis įvertinti, ką kuriame šiandien, kaip keičiame aplinką, kurioje gyvename. Kviečiu visus apsilankyti ir atrasti naujas patirtis“.

LNM darbuotojų dėka A. Ingelevičiaus gyvenimo ir kūrybos istorija tarsi gerame detektyve rinkta po kruopelytę, kruopščiai į vieną grandinę veriant atsitiktinumus, atradimus, naujai sutiktus žmones, galinčius nors šiek tiek papasakoti apie kūrėją. Šio nuostabaus atradimo vienas iš autorių LNM archeologas Gytis Grižas pasakoja,„Pradėjus spausdinti fonduose esančius niekam nežinomus 837 stiklo negatyvus išryškėjo vaizdai: labai neįprasto menininko fotografijos. Atpažinau Kauno vaizdus! Teko ieškoti informacijos, kontaktų po visą pasaulį, kol surinkome A. Ingelevičiaus kūrybos istoriją, kol kas tik jos dalį. Parodoje jūs pamatysite tokį Kauną, kuris yra iš dalies jau dingęs, medinis. Praktiškai tokio fotografo, kuris Lietuvoje fotografuotų medinius, nereikalingus, nekomercinius namukus, nėra, jis toks vienintelis.“

A.Ingelevičiaus fotografijų paroda „Kūrėjas ir miestas“ veiks iki 2023 m. vasario 3 d., ji atvira visiems lankytojams „Medžio stiliaus“ salone Tunelio g. 20, darbo valandomis: I-V 9:00 – 18:00 val., VI 10:00 – 15:00 val. Visi lankytojai galės apžiūrėti fotografijas, gauti detalios informacijos apie A. Ingelevičių, jo unikalią kūrybą, eksponuojamus Kauno vaizdus.

Kviečiame apsilankyti!

 

Left
Right

Specialūs pasiūlymai

Left Right

Susisiekite!

Užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą atitinkantį Jūsų poreikius.

Susisiekite!

Skambinkite +370 660 81000

  Susisiekite!

  Skambinkite +370 660 81000

   Susisiekite!

   Skambinkite +370 660 81000

    Atsisiųsti katalogą