Medinės durys „Art Deco” – subtili prabanga drąsiems žmonėms

Naujiena subtiliam ir išrankiam skoniui – unikalaus dizaino medinės durys, kurias pavadinome „Art Deco“.

Art Deco dizaino medinės durys
Art Deco medinės durys. Modelis: AD1F. Spalva RAL 7030.

Šis XX a. pradžioje gimęs stilius šiandien tarsi atgimsta, nors ir įgaudamas naujus, mūsų laikmečiui būdingus bruožus, tačiau išlaikydamas emocinius ilgesingus saitus su įspūdinga istorija, atsispindinčia interjeruose, balduose, rūbų madoje, juvelyrikoje.

Art Deco durys
Art Deco medinės vidaus durys. Modelis: AD1F. Spalva: RAL 7030.

Art Deco, dar vadinamas moderniuoju stiliumi, dekoratyvinių menų ir architektūros kryptis, atsiradusi XX a. trečiajame dešimtmetyje ir tapusi pagrindiniu stiliumi Vakarų Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose XX a. ketvirtajame dešimtmetyje. Jo pavadinimas kilo nuo 1925 m. Paryžiuje surengtos Tarptautinės modernaus dekoratyvinio ir pramoninio meno parodos („Exposition Internationale des Arts Décoratifs et Industriels Modernes“), kurioje šis stilius pirmą kartą buvo eksponuojamas. Art Deco dizainas reiškė modernizmo virsmą mada. Jo gaminius sudarė tiek individualiai pagaminti prabangūs daiktai, tiek masinės gamybos gaminiai, tačiau bet kuriuo atveju siekta sukurti elegantišką ir netradicinę eleganciją, simbolizuojančią turtingumą ir rafinuotumą.

Art Deco medinės vidaus durys
Art Deco durys. Modelis: AD1F. Spalva: RAL7030.

„Art Deco“ medinės durys – elegancija detalėse

Art Deco stiliui būdingos paprastos, švarios formos, dažnai „supaprastintos, ištiesintos“; geometrinis ornamentas; neįprastai įvairios, dažnai brangios medžiagos. Kokį įspūdį šios vidaus durys paliko dizaineriams? Savo įžvalgomis dalinasi interjero dizainerė Monika Noreikienė.

Galimi įvairūs (RAL, NCS) palečių spalvų pasirinkimai. Išbandėme RAL 7030, sulaukėme labai pozityvių vertinimų. Jūs einate dar toliau, rekomenduojate naujam Art Deco stiliaus durų modeliui rinktis splavą iš NCS kolekcijos NCS S 1502-Y50R, kurią apibūdinote „gaivi kašmyrinė pilkšva”. Gal galėtumėte plačiau, kas suteikia gaivumo, iš kur toks pojūtis? Kašmyras kiekvienam asocijuojasi su minkštumu, švelnumu, šiluma, o pilkšvumas tarsi prislopina ryškumą. Kaip jums dera šie žodžiai?

Medinių durų spalva NCS S 1502-Y0R Medinių durų spalva NCS 6000-N Medinių durų spalva RAL 7030

Kašmyras nebūtinai visada bus švelnu ir minkšta. Reikia nepamiršti, kad kašmyras neretai ir kutena bei graužia odą. Tad kašmyras turi ir perkeltinę prasmę. Kašmyras taip pat ir labai chameleoninė spalva. iš vieno rakurso pažiūrint ji atrodo skleidžia pilką toną, iš kito jau atrodo labiau violetinė, dar iš kito – trykšta mėlynumu. Visais atvejais, tai unikali spalva, kuri visuomet derės su Art Deco „vinimi“ – matinio aukso ar plieno elementais. O šiuo atveju su lenktų formų rankena.

Art Deco gimė ir iš XX a. pradžios susižavėjimo industriniu potencialu: kiek ir ko atlikti gali mašinos. Iš čia simetrija, geometrinis dekoravimas. Kurios durų detalės yra užuomina į Art Deco stilių?

Art Deco detalės, tai ir lenktos formos – arkos, apvalumai, pusskrituliai. Bet koks rankenos formos linkis ar durų apvado frezavimo grakštumas jau gali būti užuomina į Art Deco stilių.

Ąžuolo mediena turi ne tik savitą unikalų raštą, bet ir spalvų žaismą, vingiavimą, tai, ką sukuria gamta. Kokias spalvas rekomenduotumėt Art deco durims? Kaip šios spalvos derės būtent ant ąžuolo medienos?

Art Deco – tai yra ir kontrasto žaismas. Šiam stiliui būdingos sodrios spalvos: smaragdo žalumo, vyno bordo, taip pat juoda spalva. Jos visuomet derės, kai per šių spalvų tankų ir sodrų dažą – vos vos persišvies ąžuolo medienos rievės. Tai tarytum priduos ir šiokios tokios paslapties, ir subtilios elegancijos, ir, žinoma, puošnumo.

Kokio stiliaus namams, kokių pomėgių žmonėms patiktų šios kambario durys? Neabejojame, kad dirbant su klientais gilinatės ne tik jų pageidavimus, bet ir į interesus, gyvenimo būdą.

Art Deco pats pavadinimas savyje turi žodį ART, menas. Tai – stilius, priimtinas drąsiems žmonėms, kurie nebijo eksperimentuoti su spalvomis, formomis bei struktūromis. Tokios durys netiks steriliems bei monotoniškiems namams ar jų gyventojams. Art Deco stilius ir visi su šiuo stiliumi susiję elementai – tai spalvų žaismas, laisvė bei plastika visame kame, tiek buityje, tiek ir namų formose.

Ąžuolinių durų rankena – svarbus išbaigtos stilistikos elementas

Durims svarbu rankena, kuri gali arba paryškinti stilių, arba tapti labiau nematoma ir tik atlikti savo funkciją. Art Deco stiliaus įspūdį gali sustiprinti tinkamas rankenos pasirinkimas. Esame pasaulyje pripažintos kompanijos Olivari atstovai, todėl mūsų rankenų kolekcijoje įspūdingos, dažnai unikalios ryškių dizaino meistrų kurtos rankenos. Jos gali tapti tuo esminiu finaliniu akcentu, kuris suteiks subtilios elegancijos ir rafinuotumo įspūdį, taip būdingą Art Deco stiliui.  Kaip akcentuoja interjero dizainerė Indrė Skrickienė, „Dažniausiai šiam stiliui tinka grubesnės, netradicinės rankenos, iš aukso ir sidabro spalvų paletės“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visi „Medžio stiliaus“ durų modeliai.

Left
Right

Specialūs pasiūlymai

Left Right
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys
499 Eur / kompl.
 • Individuali gamyba pagal jūsų išmatavimus
 • Populiariausia balta durų apdailos spalva
 • Nemokama konsultacija
 • Ąžuolo masyvo vidaus durų komplektas
 • Puiki garso izoliacija, tvirtumas, ilgaamžiškumas
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje

Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje

Ąžuolinės grindinės lentos 34,90 Eur/m²
 • Populiariausia grindinė lenta
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Itin aukštas kainos – kokybės koeficientas, jūsų investicija į augančią būsto vertę
 • Sertifikuota kokybė: atsparumas drėgmei, tinka grindiniam šildymui

Populiariausia grindinė lenta

Ąžuolinis 90° parketas
39,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Nemokama konsultacija
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims

Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas

Ąžuolinis 45° Chevron parketas
64,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Platus paviršiaus spalvų pasirinkimas
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Nemokama konsultacija
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims

Puikiai tinka šildomoms grindims

Dažyta grindjuostė
3,50 EUR/m
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Suteikiame kokybės garantiją
 • Viršus: Impregnuotas popierius, lygus
 • Pagrindas: Drėgmei atsparus MDF
 • Aukštis 68 mm
 • Storis 12 mm

Suteikiame kokybės garantiją

Susisiekite!

Skambinkite +370 660 81000

  Susisiekite!

  Skambinkite +370 660 81000

   Susisiekite!

   Skambinkite +370 660 81000

    Atsisiųsti katalogą