Blogas Medinės grindys

2024-02-26

Irma Pečiūlienė

Ąžuolinių grindų gamybos proceso užkulisiai: kaip užtikrinama aukščiausia kokybė?

Irma Pečiūlienė

Autorius

Irma Pečiūlienė

„Ecowood“ Kokybės skyriaus vadovė

Ąžuolinių grindų kokybei įtakos turi kiekvienas žingsnis, atliktas gamybos procese. Būtina atsakingai atrinkti žaliavas bei parengti medieną, kadangi nuo to priklauso grindinės lentos tvirtumas, atsparumas, vėliau – suklotų grindų stabilumas, ilgaamžiškumas.

Itin svarbus kokybės užtikrinimo elementas – bandymai. „Ecowood“ gamykloje vykdomas itin griežtas bandymų režimas, kurio metu kruopščiai tikrinamas kiekvienas grindų dangos apdailos aspektas. Bandymai atliekami preciziškai tiksliai – nuo konstrukcijos tvirtumo iki alyvavimo kokybės ir atsparumo drėgmei, kad mūsų ąžuolinės grindys liudytų neprilygstamą meistriškumą ir išliekamąją vertę klientams.

Nuolatinė ąžuolinių grindų kokybės patikra užtikrina mūsų pažadą klientams

Detaliau aptarsime, kaip ir kokie bandymai atliekami mūsų gamykloje. Besidominančius ąžuolinių grindų gamyba norime supažindinti su sudėtingu grindų gamybos procesu bei nuolatinėmis mūsų pastangomis pateikti tik aukštos kokybės grindines lentas, kurių Lietuvoje ir kitose Europos šalyse pagaminome ir suklojome daugiau nei 3 milijonus m².

Alyvavimas – tvirtesnė medienos apsauga

„Ecowood“ gaminamos grindų lentos dengiamos apsaugine Vokietijoje gaminama SAICOS alyva. Naudojamos dviejų tipų alyvos: spalvai sukurti grindinės lentos dengiamos 2-5 sluoksniais alyvos bei viršutiniam sluoksniui visada naudojama premium apsauginė SAICOS alyva. Tai bene kokybiškiausia ekologiška alyva, draugiška žmonėms bei gamtai. Alyva yra svarbi medienos apdirbime, atliekanti kelias svarbias funkcijas:

 • Natūraliai apsaugo medį, leidžia jam kvėpuoti ir reguliuoja drėgmę
 • Didina atsparumą aplinkos poveikiui bei besikeičiančiai temperatūrai
 • Apsaugo grindis nuo įbrėžimų
 • Saugo nuo vandens bei kitų skysčių įsigėrimo į medieną
 • Palengvina ąžuolinių grindų priežiūrą, didina ilgaamžiškumą.

Itin svarbu nuolat tikrinti, ar grindų lentos padengiamos pakankamu apsauginės alyvos sluoksniu. Mūsų meistrai periodiškai bei sistemiškai tai testuoja gamybos proceso metu. Taip užtikriname, kad klientas išsirinkęs ąžuolines grindis „Medžio stiliuje“ gaus kokybišką gaminį.

Testavimas vyksta sveriant lentas prieš ir po alyvavimo. Tokiu būdu preciziškai tiksliai žymint duomenis apskaičiuojame, kiek alyvos tenka vienam kvadratiniam metrui. Alyva susigeria į paviršinį medienos sluoksnį, todėl specialiai šiai funkcijai – alyvos įtrynimui į medieną – atlikti skirtas įrengimas yra nuolat reguliuojamas ir prižiūrimas, kad nebūtų nuokrypio nuo reikiamo standarto.

Paviršiaus atsparumas skysčiams: ąžuolinės grindys tinka net vonios kambariui!

Mūsų ąžuolinės grindys tinka visoms patalpoms, net ir vonios kambariui bei virtuvei. Drąsiai klokite, jei turite grindinį šildymą – ąžuolinės grindų lentos puikiai pritaikytos šiuolaikiniam būstui ir biurų patalpoms.

Namuose išliejus pvz. puodelį kavos grindų paviršių valome iš karto, o mes indikatorius, sumirkytus skystyje, paliekame net 24 valandoms ir dar uždengtus stikliniais dangteliais, kad skystis neišgaruotų. Po paros laikymo testuojamą lentą nuvalome ir stebime, ar yra likę skysčio ženklų. Jei dėmių nėra – kokybė užtikrinta. Tai reiškia, kad buitinėmis sąlygomis su mūsų grindimis nepatirsite jokių nemalonumų, grindys bus atsparios skysčiams, jas reiks tik sausai nuvalyti ir jokių pasekmių!

Apdailos sukibimo su paviršiumi testas – ilgaamžiškumo užtikrinimas

Svarbu testuoti, kaip tvirtai naudojama apdaila sukibo su medienos paviršiumi. Tinkamai sukibusi apdaila suteikia medienai apsaugą, atsparumą, o grindys išlieka ilgaamžės, jas lengva prižiūrėti, valyti, atnaujinti.

Vienas iš metodiškai patvirtintų testų – „monetos“ testas. Imame į monetą panašią metalinę plokštelę ir ją stipriai spaudžiant braukiame per apdailintos lentos paviršių. Tuomet vertiname, ar yra ir kokie pažeidimai.

Tinkamai su medienos paviršiumi sukibusi apdaila neturi būti paveikta tokio brėžimo. Mūsų gamintos grindys atsparios tokio lygio įbrėžimams. Suprantama, kad aštrūs, smailūs ir pan. daiktai, gali palikti įbrėžimus, nes kalbame apie natūralią medieną! Nėra nepažeidžiamų grindų paviršių, įskaitant vinilą, kt. Atliekamo testo tikslas užtikrinti, kad būtų išlaikoma kokybė ir tvirtumas įprastomis aplinkybėmis.

Skersinio pjūvio testas – dar daugiau atsparumo

Dar vienas testas, kuriuo norime įsitikinti, kad mūsų gaminamos grindinės lentos yra atsparios mechaniniams pažeidimams, o apdaila yra tvirtai sukibusi su medienos paviršiumi. Tai tikslesnis tyrimas ir rimtesnis išbandymas gaminiui, nes naudojamas specialus brėžiantis įrankis. Juo ant išdžiūvusios grindinės lentos daromi įrėžiai, klijuojama plėvelė, ji nuplėšiama ir analizuojami rezultatai. Testas pagal specialią kokybinę metodiką parodo, kaip giliai apdaila įsigėrusi į medienos paviršių, koks paviršiaus atsparumas šiems mechaniniams įbrėžimams, pan.

Šis ir aukščiau aptarti testai siekia esminio tikslo – klientas turi gauti ne tik geidžiamos spalvos, pločio ir klojimo rašto grindis, bet jų paviršius turi būti atsparus išsiliejusiems skysčiams, buityje pasitaikantiems įbrėžimams ar nusidėvėjimui nuo intensyvaus vaikščiojimo. Kitaip tariant, klientai gali pasitikėti, jog gaus kokybę, kurią garantuoja meistrai ir jų valdoma moderni įranga.

Grindinės lentos Ecoboard pagrindas – tyrimų „čempionas“

Grindų pagrindo plokštė Ecoboard atlaiko griežtus kokybės testus, kurie atliekami Vokietijoje, vienoje prestižiškiausių Europoje medienos gaminių laboratorijų „EPH-Dresden“. Atlikti bandymai parodė, kad mūsų gaminama dvisluoksnė grindinė lenta su Ecoboard pagrindu yra itin kokybiškas gaminys, kurį užtikrintai rekomenduojame klientams.

„Atsisluoksniavimo“ bandymas paneigia bet kokius nuogastavimus dėl grindinės lentos tvirtumo bei patvarumo. Po bandymų nebuvo jokių atsisluoksniavimo ženklų nei tarp Ecoboard ir ąžuolo sluoksnio (tarpsluoksnio), nei kitose grindinės lentos konstrukcijos dalyse. Viskas išliko nepakitę, nors atliekamai bandymai ir buvo itin ekstremalūs.

Vokietijos laboratorijoje tirta ir formaldehidų emisija. Rezultatas: dvisluoksnė grindinė lenta su Ecoboard pagrindu atitinka aukščiausią Europoje E1 klasę. Formaldehidų emisija – žemiau fiksuojamos ribos (Limit Of Detection).  Itin svarbu žinoti, kaip gaminama lenta ar kita danga, kurią planuojate pirkti ir kloti ant grindinio šildymo. Jei tvirtinimui (faneros, konstrukcijos, kitų sudedamųjų dalių) naudojami klijai, kuriuose yra kenksmingų medžiagų, jos gali garuoti, keldamos grėsmę sveikatai ir aplinkai. Rekomenduojame teirautis sertifikatų, jei planuojate pirkti sintetines, pvz. vinilo grindis.

Ąžuolinių grindų gamybos proceso užkulisiai: kaip užtikrinama aukščiausia kokybė?
Projektas Jungtinėje Karalystėje (Ecohardwood). Virtuvės dizainas: Blakes London. Įgyvendino: Mascot Bespoke Homes. Nuotrauka: 82 mm photography. Grindų raštas: Chevron 45. Spalva: Q-3409, Skaidriai balta.

Ką klientams užtikrina kokybės bandymai?

Keli faktai, ką į Jūsų namus ar biurus atneša ąžuolinės grindys, kurios mūsų gamykloje praėjo kokybės užtikrinimo procesus ir išlaikė testų „egzaminus“.

Ilgaamžiškumas ir patvarumas. Tinkamai alyvuotos ąžuolinių grindų lentos yra optimaliai apsaugotos nuo nusidėvėjimo. Grindys įgauna apsauginį sluoksnį, kuris padidina jų ilgaamžiškumą ir leidžia joms atlaikyti intensyvią kasdienybę. Tuo pačiu natūralus medis „kvėpuoja“, kurdamas sveikesnę aplinką.

Ilgalaikis grožis. Alyvavimo kokybė užtikrina, kad natūralus ąžuolo medienos grožis išliks ilgą laiką. Išlaikoma medienos spalva ir paviršiaus sodrumas.

Atsparumas aplinkai. Alyvavimo procesas sukuria barjerą, kuris apsaugo ąžuolines grindis nuo aplinkos veiksnių, tokių kaip drėgmė, skysčiai, grindys lėčiau dėvisi net ir intensyvaus naudojimo vietose.

Plačios panaudojimo galimybės. Grindys, pasižyminčios atsparumu drėgmei, Jums suteikia daugiau universalumo, nes jas galima kloti visose namų vietose, pavyzdžiui, virtuvėse, vonios kambariuose. Su itin kokybiškomis grindimis mes suteikiame Jums galimybę stilingai įsirengti visą gyvenamąją erdvę laikui nepavaldžia ąžuolo elegancija.

Lengva priežiūra, sveikesnė aplinka. Tinkamai alyvuotos ąžuolinės grindys prisideda prie sveikesnės aplinkos. Ekologiška alyva dengtas natūralus ąžuolas, skirtingai nei sintetinės grindų dangos, leidžia Jums kvėpuoti gamta, o ne lakiaisiais organiniais junginiais (LOJ). Natūralus medis, ekologiškos žaliavos, pvz. SAICOS alyva, klijai be formaldehidų bei kitų sveikatai kenksmingų medžiagų, visa tai kuria estetišką bei švarią aplinką.

Informaciją parengė gamyklos Ecowood Kokybės sk. vadovė Irma Pečiulienė. Jei turėsite klausimų Kokybės vadovei ar mūsų konsultantams, parašykite į [email protected]

Irma Pečiūlienė

Autorius

Irma Pečiūlienė

„Ecowood“ Kokybės skyriaus vadovė

Irmos vadovaujamos komandos tikslas yra užtikrinti, kad kiekvienas klientas gautų nepriekaištingos kokybės gaminius, atitinkančius aukštus įmonės gamybos standartus, tenkintų pačių išrankiausių klientų lūkesčius. Jos profesinė ambicija – ne tik kurti  išskirtinius gaminius, bet atskleisti ąžuolo medienos grožį, išnaudojant modernios įmonės technologinį potencialą.

Specialūs pasiūlymai

Left Right
Akcija!
Ąžuolinės grindinės lentos 34,90 Eur/m²
Populiarus pasirinkimas! Ąžuolinės grindinės lentos 39,90 Eur/m²
 • Natūralios gamtos kuriami raštai namams.
 • Lentos plotis – 140 mm.
 • Platus spalvų pasirinkimas!
 • Puikiai tinka šildomoms grindims.
 • 100% pagaminta Lietuvoje.
LOFT – iš gamtos į šiuolaikiškus namus!
 • Unikalus produktas mūsų asortimente
 • 180 mm pločio lenta – ribotas kiekis!
 • Natūralus medžio šakotumas, unikalus gamtos kurtas raštas
 • 100% pagaminta ąžuolo meistrų Lietuvoje
Akcija!
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys 499 Eur / kompl.
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys
499 Eur / kompl.
 • Individuali gamyba pagal jūsų išmatavimus
 • Populiariausia balta durų apdailos spalva
 • Ąžuolo masyvo vidaus durų komplektas
 • Puiki garso izoliacija, tvirtumas, ilgaamžiškumas
Akcija!
Klasikinio stiliaus ąžuolinės vidaus durys 599 Eur/kompl.
Klasikinio stiliaus ąžuolinės vidaus durys 599 Eur/kompl.
 • Klasikinis pasirinkimas namų interjerui
 • Individuali gamyba pagal išmatavimus
 • Ąžuolo masyvo vidaus durų komplektas
 • Puiki garso izoliacija, tvirtumas, ilgaamžiškumas
Akcija!
Chevron 45° parketas 54,90 Eur/m²
Chevron 45° parketas
59,90 Eur/m²
 • Klasikinis Prancūziškos eglutės klojimas
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Puikiai tinka šildomoms grindims
Akcija!
Ąžuolinės parketlentės 49,90 Eur/m²
Ąžuolinės parketlentės 49,90 Eur/m²
 • Natūralios gamtos raštai jūsų namų interjerui.
 • Lentos plotis – 180 mm.
 • Platus spalvų pasirinkimas.
 • Idealus pasirinkimas grindiniam šildymui.
Akcija!
Herringbone 90° parketas 39,90 Eur/m²
Herringbone 90° parketas
44,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims

Susisiekite!

Dėl individualaus pasiūlymo su jumis susisieksime per 1 darbo dieną.


  Maksimalus failo dydis - 10 MB

  Susisiekite!

  Dėl individualaus pasiūlymo su jumis susisieksime per 1 darbo dieną.


   Susisiekite!

   Dėl individualaus pasiūlymo su jumis susisieksime per 3 darbo dienas.


    1 iš 2
    1Kokie produktai jus domina?

    Specialūs pasiūlymai

    Įrašykite dominantį kiekį

    Pasirinkite

    Atgal

    Pasirinkite

    Durys

    Įrašykite vienetų skaičių

    vnt

    Pasirinkite durų stilių

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis durų modelius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis durų modelius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis durų modelius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis durų modelius

    Grindys

    Įrašykite kiekį kv. m.

    m2

    Pasirinkite klojimo raštą

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Grindjuostės

    Įrašykite kiekį

    m

    Pasirinkite grindjuostės tipą

    Atgal

    Pasirinkite dominantį modelį

    Atgal

    Pasirinkite dominantį modelį

    Laiptai

    Įrašykite pakopų kiekį

    pakopų vnt

    Pasirinkite laiptų formą

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Deko sienos

    Įrašykite kiekį kv. m.

    m2

    Pasirinkite modelį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Palangės

    Įrašykite vienetų kiekį

    vnt

    Pasirinkite tipą

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Pažymėkite, jeigu jus domina įrengimo darbai.

    2 iš 2
    2Kontaktinė informacija
    Maksimalus failo dydis - 10 MB

    Atsisiųsti katalogą

     Atsisiųsti katalogą