Kambario durys: kaip teisingai pamatuoti durų angą?

Durų angos gali skirtis net naujuose namuose, jau nekalbant apie senus pastatus. Todėl durų gamyba prasideda nuo tikslių matavimų. Svarbi kiekviena detalė – juk visi norime, kad vidaus durys būtų preciziškai tiksliai pagamintos ir idealiai atitiktų durų angą.

Mūsų meistrai gali atvykti į jūsų namus visoje Lietuvoje, išmatuoti, o vėliau tiksliai įrengti jūsų svajonių duris. Tačiau pamatuoti durų angą galite ir patys.

Šiame tinklaraštyje išsamiai parodysime, kaip nustatyti teisingą durų varstymo kryptį ir kaip išmatuoti durų angą. Žiūrėkite video arba skaitykite patarimus žemiau.

 

Kambario durys – kaip teisingai nustatyti durų varstymosi kryptį?

Gaminant duris labai svarbu žinoti durų varstymo kryptį ir tris pagrindinius matmenis: durų angos aukštį, plotį bei sienos storį.

Pradėkime nuo durų varstymo krypties nustatymo. Durys gali būti dešininės arba kairinės. Jei atidarydami duris į save matote, kad vyriai bus dešinėje pusėje, durys bus dešininės. Jei vyriai yra kairėje pusėje, durys bus kairinės.

Kaip išmatuoti durų angą?

Kai žinome durų varstymo kryptį, galime pradėti matuoti. Paprastai durų angą matuojame lazeriu, tačiau tai galite padaryti ir naudodami paprastesnį įrankį. Jei naudojate matavimo juostą, įsitikinkite, kad ji pakankamai ilga, kad būtų galima išmatuoti visą durų angos plotį ir aukštį.

Pirmiausia išmatuokime durų angos aukštį abiejuose jos kraštuose. Išsiveskite vidurkį. Nepamirškite atsižvelgti į būsimos grindų dangos storį. Pavyzdžiui, gali būti, kad bus klojamas parketas arba plytelės, kurių matavimo metu dar nėra.

Tada išmatuokite angos plotį. Tai darome trijuose taškuose – viršuje, viduryje, apačioje. Vėl išsivedame vidurkį.

Svarbiausia detalė – sienos storis. Jis taip pat matuojamas trijuose taškuose: viršuje, viduryje ir apačioje.

Vidaus durų angos matavimas

Preciziškai pagamintos vidaus durys – meistro patarimai

Siekiant idealaus rezultato, išmatavimai turi skirtis ne daugiau kaip 2 mm. Tačiau skirtumas dažnai būna didesnis, jei sienos tinkuotos arba betoninės. Tokiu atveju montuojant durų apvadus gali likti tarpai, todėl mes rekomenduojame tokias sienas išlyginti.

Matuodami vonios kambario angos storį, nepamirškite atsižvelgti į būsimos sienų apdailos storį, pavyzdžiui, jei bus dedamos plytelės.

O gal jūs planuojate pakeisti esamas duris? Norėdami teisingai išmatuoti durų angą, turėsite nuimti esamus durų apvadus.

Medinės kambario durys interjere
Modernaus stiliaus vidaus durys interjere. Spalva: 3305, bespalvė alyva. Fotografė: Patrycja Kaszewska.

Kuo tiksliau bus išmatuota durų anga, tuo tiksliau bus pagamintos vidaus durys. Tokios kambario durys tarnaus dešimtmečius, užtikrindamos garso ir šilumos izoliaciją.

Mes gaminame ąžuolines grindis, grindjuostes, duris, laiptus, palanges pagal individualius užsakymus. Išsiskiriame išskirtine kokybe, plačiu ąžuolinių gaminių asortimentu, trumpu darbų atlikimo laiku ir visapusišku klientų aptarnavimu. Mūsų gaminiai tobulai pritaikyti gyvenamosioms, biurų, komercinės paskirties patalpoms.

Turite klausimų? Susisiekite dėl konsultacijos!

Left
Right

Specialūs pasiūlymai

Left Right

Susisiekite!

Užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą atitinkantį Jūsų poreikius.

Susisiekite!

Skambinkite +370 660 81000

  Susisiekite!

  Skambinkite +370 660 81000

   Susisiekite!

   Skambinkite +370 660 81000

    Atsisiųsti katalogą