Blogas

2023-06-20

Ąžuolines grindų lentas, duris, laiptus verta rinktis dėl medienoje paslėptų istorijų

Ąžuolo mediena – neišsenkantis istorijų šaltinis, kaip minėjome ankstesniame straipsnyje. Gerai įsigilinus turime galimybę prisiliesti prie gamtos kuriamo grožio, kuris atsiskleidžia kiekvienoje lentoje.

Klimatas, dirvožemis, lietus, saulė, šaltis žaibai, sausra ar liūtis – kiek visko nutinka per 100 + metų? Viską rasite ąžuolo lentoje, išmokime perskaityti.  Gamtoje nėra klaidų, netobulumo, viskas turi prasmę, vertę, savitumą – mums belieka pagarbiai priimti, suprasti, pajausti ir pritaikyti savo gyvenime. Kad ąžuolinius gaminius būtų lengviau rinktis, mes sugrupavome ir pavadinome visuotinai priimtu terminu „rūšingumas“. Iš esmės, tai galimybė klientams pasirinkti ąžuolo medienos produktus pagal norus, interjero stilių, raštų įvairovę, natūralumo „dozę“ savo namuose.

Interjeras: Dizaino virtuvė. Grindų spalva: 3477 Graphite.

Ar pastebėsite, kur augo ąžuolo šakos?

Ant ąžuolinių lentų matomos šakos ir šakų augimo vietos gali suteikti unikalų ir natūralų akcentą bendrai estetikai.

Gaminant ąžuolines grindų lentas išsaugome natūralius medžio augimo raštus. Ąžuolinėje grindlentėje bus šakų ženklų, kurios kadaise tęsėsi nuo medžio kamieno. Šias šakas galima pamatyti kaip netaisyklingas linijas ar raštus, einančius per grindų dangos paviršių, arba kaip netaisyklingos formos žvaigždutes.

Interjeras: Morodesign studija. Grindų spalva: Q-2118, Dunes. Rūšingumas: Rustic. Klojimo raštas: Chevron.
Interjeras: Morodesign studija. Grindų spalva: Q-2118, Dunes. Rūšingumas: Rustic. Klojimo raštas: Chevron.

Šakų pėdsakai ant ąžuolinių grindų sukuria autentiškumo ir organiško grožio įspūdį. Dėl šakų atsiradusios netaisyklingos linijos, spalvos ir tekstūros skirtumai suteikia kiekvienai lentai unikalų charakterį. Šis natūralus netaisyklingumas kontrastuoja su dirbtinių grindų medžiagų vienodumu, suteikdamas erdvei žavesio ir vizualinio įdomumo.

Šakų žymės ant ąžuolinių grindų lentų perkelia lauką į vidų, todėl namų savininkai gali įvertinti gamtos elementų grožį net savo namuose. Šis ryšys su gamta gali sukurti šiltą ir jaukią atmosferą, taip pat ramybės ir įžeminimo jausmą.

Original, Rustic, Rustic Loft rūšingumo mediena – populiarus klientų pasirinkimas, derinant ąžuolines grindis, duris ir laiptus.

Grindys, durys, laiptai - viskas iš vienų rankų. Grindų ir laiptų spalva: 3305, bespalvė alyva. Durų modelis: ED2F. Spalva: RAL 9003, rūšingumas.
Grindys, durys, laiptai – viskas iš vienų rankų. Grindų ir laiptų spalva: 3305, bespalvė alyva. Durų modelis: ED2F. Spalva: RAL 9003.

Ąžuolo šerdinės lentos – ryškus potėpis gamtos paveiksle

Ąžuolo šerdis, pasižyminti ryškiais spalviniais pokyčiais, suteikia grindų lentoms unikalių ypatumų ir daro didelę įtaką stiliui. Ąžuolų šerdis yra vidinė kamieno dalis, kurioje vyksta natūralus senėjimo procesas, todėl jos atspalviai yra sodresni.  Ši spalvų įvairovė gali būti nuo šiltų aukso tonų iki sodrių rausvai rudų atspalvių, suteikiančių grindims gilumo ir charakterio.

Ąžuolo šerdies ypatumai grindų lentose slypi jos gebėjime sukurti vizualinį susidomėjimą ir elegancijos pojūtį. Šerdies medienoje esančios spalvų variacijos gali būti netolygiai pasiskirsčiusios, sudarydamos sudėtingus raštus ir sūkurius, todėl kiekviena grindinė lenta yra tikrai unikali. Rustic, Rustic Loft  rūšingumo grindų lentos šia prasme yra itin turtingos. Jos bet kuriai erdvei suteikia rafinuotumo ir natūralaus grožio. Gilios, sodrios šerdies spalvos gali sukurti šiltą ir kviečiančią atmosferą, kartu suteikdamos amžinumo ir ilgaamžiškumo pojūtį.

Ąžuolinis parketas šerdinės lentos
Šerdinės lentos
medinės grindys šerdinės lentos
Šerdinės lentos

Kaip žinia, ąžuolas yra tanki ir ilgaamžė mediena, todėl labai atspari nusidėvėjimui. Toks patvarumas užtikrina, kad grindys tarnaus daugelį metų, net ir intensyviai naudojamose patalpose. Įgimtas ąžuolo šerdies medienos tvirtumas taip pat prisideda prie jos populiarumo tiek gyvenamojoje, tiek komercinėje aplinkoje, kur ji gali atlaikyti kasdienio gyvenimo reikalavimus ir kartu išlaikyti vizualinį patrauklumą. Jau daug metų stebime, kad tokios natūralumu alsuojančios grindų lentos yra geidžiamas pasirinkimas ieškantiems tikro grožio ir ilgalaikės kokybės grindų dangos.

Natūralios medinės grindys
Projektas: Vila Aura. Grindų spalva: E-5454, Naturale. Klojimo raštas: Herringbone.

Įtrūkimai – ir žaibo pėdsakas

Mikroįtrūkimų ąžuolo medienoje ilgainiui gali atsirasti dėl natūralaus senėjimo ir aplinkos veiksnių. Šie mikroįtrūkimai, dar vadinami įtrūkimais, atsiranda medienai plečiantis ir traukiantis dėl temperatūros ir drėgmės pokyčių. Nors kai kas šiuos įtrūkimus gali vertinti kaip netobulumus, dažnai jie laikomi privalumu siekiant išgauti norimą ąžuolo medienos grindų natūralumą.

Specifiniai įtrūkimai – šalčio arba žaibo plyšiai. Tai išilginiai išoriniai stiebo plyšiai, kurie siaurėdami nuo stiebo paviršiaus eina šerdies link.

Ąžuolinės grindys parketlentės mikrotrūkiai mikroįtrūkimai
Mikroįtrūkimai ąžuolo medienoje

Mikroįtrūkimai ąžuolo grindims suteikia autentiškumo ir organiško grožio. Šie įtrūkimai suteikia istorijos ir charakterio pojūtį, atskleidžia natūralų medienos senėjimo procesą. Įtrūkimai ne menkina estetinį vaizdą, o didina vizualinį patrauklumą, suteikdami ąžuolinių grindų paviršiui tekstūros ir vizualinio įdomumo.

Ąžuolo medienos mikroplyšių nauda neapsiriboja vien estetika, bet ir interjero stiliumi. Įtrūkimai gali padėti sukurti šiltą ir jaukią atmosferą, nes jie primena ryšį su gamta ir stichijomis. Jie suteikia erdvei autentiškumo ir natūralumo pojūtį, sumažina atotrūkį tarp lauko ir vidaus aplinkos.

Grindys: 3481, riešutas.

Kas yra baltalas?

Medžio baltalas yra išorinė medžio kamieno dalis, esanti iškart po žieve. Tai gyvoji medžio dalis, atsakinga už vandens ir maistinių medžiagų pernešimą. Mūsų patirtis, matant klientų pasirinkimą, sako, kad ąžuolinėse grindyse šviesesnės, šiek tiek balkšvos medienos potėpis yra itin patraukli, vizualiai įdomesnė detalė.

Ąžuolo grindų lentoms baltalas suteikia kontrastingą spalvą ir tekstūros raštą. Jo spalva paprastai būna šviesesnė – nuo kreminės baltos iki šviesiai geltonos, palyginti su gilesniais šerdies atspalviais. Šis kontrastas sukuria dinamišką vizualinį efektą, suteikdamas grindų paviršiui gylio ir matmenų. Šviesesnės balkšvos ir tamsesnės šerdies medienos sąveika prisideda prie bendros estetikos, todėl grindys tampa vizualiai patrauklesnės ir natūralesnės.

Baltalas
Baltalas

Be to, ąžuolo grindų dangos balkšva mediena atskleidžia autentiškas medžio savybes. Ji išryškina natūralias variacijas ir augimo modelius, primena apie medžio kilmę ir prisideda prie organiško medienos grožio. Ši natūrali spalvos ir tekstūros variacija suteikia kiekvienai lentai charakterio ir unikalumo, taip sustiprindama bendrą ąžuolinių grindų natūralumą ir žavesį. Baltalas mūsų grindinių lentų asortimente lieka Rustic Loft rūšingume. Premium ir Select rūšingumo lentos yra iš tolygesnės medienos.

Kiekviena ąžuolo lenta yra unikali, nes tiek daug yra medienos savybių, kurias visas aptarti trumpame tekste sudėtinga. Labai tikimės, kad pavyko atskleisti bent keletą įdomybių, kurios sudomins ir leis į kiekvieną natūralaus ąžuolo gaminį pažvelgti kitomis akimis. O kaip unikalūs ąžuolo raštai kuria interjero stilius, kaip pasirinkti, apie ką mąstyti planuojant ir kuriant svajonių namus, skaitykite paskutiniame serijos apie ąžuolą tekste.

Specialūs pasiūlymai

Left Right
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys
499 Eur / kompl.
 • Individuali gamyba pagal jūsų išmatavimus
 • Populiariausia balta durų apdailos spalva
 • Nemokama konsultacija
 • Ąžuolo masyvo vidaus durų komplektas
 • Puiki garso izoliacija, tvirtumas, ilgaamžiškumas
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje

Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje

Ąžuolinės grindinės lentos 34,90 Eur/m²
 • Populiariausios grindinės lentos
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Sertifikuota kokybė: atsparumas drėgmei, tinka grindiniam šildymui

Populiariausia grindinė lenta

Ąžuolinės grindinės lentos 49,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Platus paviršiaus spalvų pasirinkimas
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Sertifikuota kokybė: atsparumas drėgmei, tinka grindiniam šildymui

Individuali gamyba pagal poreikius

Ąžuolinis 90° parketas
39,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Nemokama konsultacija
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims

Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas

Ąžuolinis 90° Herringbone parketas
59,90 Eur/m²
 • Premium ąžuolo rūšingumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Platus paviršiaus spalvų pasirinkimas
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas

Puikiai tinka šildomoms grindims

Dažyta grindjuostė
3,50 EUR/m
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Suteikiame kokybės garantiją
 • Viršus: Impregnuotas popierius, lygus
 • Pagrindas: Drėgmei atsparus MDF
 • Aukštis 68 mm
 • Storis 12 mm

Suteikiame kokybės garantiją

Olivari Lotus vidaus durų rankena 89 Eur / kompl.
 • Italų gamintojo Olivari vidaus durų rankenos komplektas
 • Lotus modelio dizaineris – Javier Lopez
 • Itin aukštas kainos – kokybės koeficientas, jūsų investicija į augančią būsto vertę

Populiariausia Olivari vidaus durų rankena

Susisiekite!

Skambinkite +370 660 81000

  Maksimalus failo dydis - 10 MB

  Susisiekite!

  Skambinkite +370 660 81000

   Susisiekite!

   Skambinkite +370 660 81000

    Maksimalus failo dydis - 10 MB

    Atsisiųsti katalogą