Blogas

2023-05-31

Ąžuolo mediena kuria unikalų jūsų namų interjerą

Ąžuolo mediena dėl savo natūralaus grožio ir universalių savybių yra populiarus interjero dizaino pasirinkimas. Tai – brangi ir itin vertinga mediena tiek dėl savo techninių savybių, tiek dėl nepakartojamo grožio – kiekviena ąžuolinė lenta yra savita, nes gamta per 120 metų sukuria raštus, kurių neįmanoma atgaminti net moderniausiais įrenginiais.

Pradedame straipsnių seriją, kurioje parodysime unikalias ąžuolo medienos savybes, pasidalinsime mūsų ekspertų žiniomis, kaip suprasti ąžuolinės grindinės lentos grožį ir kaip jo pagalba sukurti natūralumu alsuojantį stilingą interjerą.

ąžuolo mediena
Ąžuolo mediena

Ypatingos ąžuolo medienos savybės – raštų įvairovė ir ilgaamžiškumas.

Ąžuolo mediena vertinama dėl savo natūralaus grožio ir išskirtinio tekstūros piešinio. Mediena turi šiltą, žemišką atspalvį, kuris gali varijuoti nuo šviesių iki tamsių atspalvių. Natūralūs ąžuolo medienos spalviniai skirtumai atsiranda dėl specifinio dirvožemio ar klimato poveikio, todėl kiekviena lenta yra unikali. Medienoje be apdailos spalviniai skirtumai gali būti mažiau matomi, o išryškėja padengus gaminį alyva ar laku. Taip saviti tekstūros raštai sukuria vizualiai patrauklią ir faktūrišką išvaizdą, kuri bet kuriai interjero erdvei gali suteikti gilumo ir charakterio.

azuolo mediena
Ąžuolo mediena į Ecowood gamyklą atkeliauja iš grupei priklausančios lentpjūvės Dubavoje, Ukrainoje

Tvirtumas – nepamainoma ąžuolo savybė

Ąžuolo mediena yra tvirta ir ilgaamžė mediena, kuri laikui bėgant gali atlaikyti nusidėvėjimą. Ji atspari drėgmei, puvimui ir vabzdžių daromai žalai, todėl yra puikus pasirinkimas net didelio judėjimo zonoms ir patalpoms, kuriose vyrauja drėgmė, pavyzdžiui, vonios kambariams ir virtuvėms.

Ąžuolinės medinės parketlentės virtuvėje
Ąžuolinės parketlentės virtuvėje

Ąžuolo mediena gali būti naudojama įvairiuose interjero dizaino stiliuose – nuo skandinaviško iki urbanistinio, nuo klasikinio iki Provanso. Medieną galima dažyti, kad ji atitiktų kambario spalvinę gamą, arba palikti natūralią, kad atrodytų organiškiau. Mes grindines lentas dengiame ekologiška alyva, kuri suteikia spalvą ir neuždengia natūralaus medienos rašto.

Ąžuolinės grindinės lentos svetainėje
Alyvuotos ąžuolinės grindinės lentos svetainėje

Ąžuolas – brangi atsinaujinanti gamtos dovana žmonėms

Ąžuolo mediena yra atsinaujinantis išteklius, kurį galima tvariai išgauti ir atsodinti. Jei ąžuolo mediena gaunama atsakingai, ji yra ekologiškas interjero dizaino pasirinkimas. Gamyboje naudojame tik subrendusių medžių medieną, o tai reiškia, kad atsakingai laukiame, kol brandžius medžius „pasivys“ jaunesni, taip sukuriant nuolatinį ciklą. Jaunų ąžuoliukų sodinimas – dar viena prasminga kasmetinė komandos tradicija. Tikime, kad jauni ąžuolynai augs, tvirtės ir jais džiaugsis po mūsų ateisiantys žmonės, kurie gamtai rodys tą patį atsakingumą.

Ąžuolo medienos grindys, durys, laiptai, kiti interjero sprendimai gali padidinti nekilnojamojo turto vertę dėl savo ilgaamžiškumo ir nesenstančios estetikos. Tai gali būti ilgalaikė investicija, galinti tarnauti dešimtmečius, todėl namų savininkams ir nekilnojamojo turto plėtotojams ji yra vertinga investicija.

ąžuolinės grindinės lentos

Skirtingai pjaunama ąžuolo mediena – skirtingi stiliai ir raštai

Ąžuolo mediena gali būti pjaunama dviem pagrindiniais būdais: tangentiniu ir radialiniu. Šie pjovimo stiliai pasižymi skirtingomis savybėmis ir gali turėti įtakos ąžuolo lentos stiliui ir išvaizdai.

Tangentiniu pjovimu vadinamas pjovimas, kuris būna atliekamas toliau nuo medžio šerdies (centro), ir sutampantis su kurios nors rievės liestine.

Dėl to gaunamas įvairus ir  ryškus rievių raštas, kuris gali suteikti vizualinio įdomumo ir charakterio. Tangentinio pjovimo ąžuolo mediena žmonėms yra įdomi dėl tekstūros įvairovės.

Tangentinio pjūvio ąžuolo mediena yra natūralios išvaizdos, kuri puikiai dera prie įvairių interjero stilių. Renkantis grindines lentas rekomenduojame pasidomėti mūsų Original, Rustic, Rustic loft rūšingumo lentomis.

Tangentinis pjuvis
Tangentinis pjuvis

Radialinis ąžuolo medienos pjovimas, kai ąžuolo mediena pjaunama statmenai medžio augimo rievėms. Radialinio pjovimo ąžuolo mediena vertinama dėl gana tiesios struktūros, nuosaikios tekstūros ir bokštą primenančios formos rašto lentos centre. Tokią medieną naudojame Premium ir Select grindinių lentų gamybai. Radialinio pjovimo ąžuolo mediena pasižymi elegantiška išvaizda, kuri puikiai dera ir klasikinio, ir modernaus stiliaus interjeruose.

Radialinis pjūvis
Radialinis pjūvis

Ąžuolo šerdies spinduliai – unikali savybė, kurianti nepakartojamą grožį

Ąžuolo medienoje aptinkami medialiniai spinduliai arba medžio šerdies spinduliai. Tai unikali ąžuolo medienos savybė, suteikianti jai grožio ir vertės. Šerdies spinduliai – tai plonos, į juostą panašios struktūros, kurios eina statmenai medžio augimo žiedams. Jos paprastai matomos radialiniame medienos paviršiuje ir gali sukurti savitą ąžuolo lentos paviršiaus „veidrodžio“ efektą. Šie spinduliai atspindi šviesą kitaip nei aplinkinė mediena, todėl sukuriamas kontrastingas ir vizualiai įspūdingas efektas. Šis efektas dažnai vadinamas „veidrodiniu“ arba „katės akies“  efektu. Šerdies spinduliai yra išskirtinė ąžuolo medienos savybė, todėl su šia mediena naudojama unikalų interjerų kūrimui.

Šerdies spindulių sukuriamas veidrodinis efektas suteikia ąžuolo medienai natūralaus grožio ir vertės. Dėl šio efekto gali atsirasti vizualiai įdomus ir unikalus paviršiaus raštas, kuris grindims ir kitiems interjero dizaino elementams gali suteikti gilumo ir charakterio. Veidrodžio efektas taip pat gali pagerinti bendrą ąžuolo lentos išvaizdą, todėl ji atrodo ryškesnė ir gyvybingesnė. Neatsitiktinai ąžuolo plokštės su veidrodiniu efektu naudotos ir karalių rūmuose (pvz. Edinburgo pilis).

Ąžuolo šerdies spinduliai - veidrodžio efektas - Edinburgo pilyje
Šerdies spindulių sukuriamas veidrodinis efektas Edinburgo pilyje

Pasakojimą apie ąžuolo medienos unikalumą tęsime. Unikalų kiekvienos lentos raštą kuria ir spalvų žaismė, kurią atneša šerdinės lentos. Parodysime, kaip galima grindinėje lentoje įžvelgti žaibo pėdsakus, atrasti augusių šakų vietas. Ąžuolas – neišsemiamas istorijų bei atradimų šaltinis.

Skaityti antrąjį serijos straipsnį.

 

 

Specialūs pasiūlymai

Left Right
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys
499 Eur / kompl.
 • Individuali gamyba pagal jūsų išmatavimus
 • Populiariausia balta durų apdailos spalva
 • Nemokama konsultacija
 • Ąžuolo masyvo vidaus durų komplektas
 • Puiki garso izoliacija, tvirtumas, ilgaamžiškumas
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje

Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje

Ąžuolinės grindinės lentos 34,90 Eur/m²
 • Populiariausios grindinės lentos
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Sertifikuota kokybė: atsparumas drėgmei, tinka grindiniam šildymui

Populiariausia grindinė lenta

Ąžuolinės grindinės lentos 49,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Platus paviršiaus spalvų pasirinkimas
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Sertifikuota kokybė: atsparumas drėgmei, tinka grindiniam šildymui

Individuali gamyba pagal poreikius

Ąžuolinis 90° parketas
39,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Nemokama konsultacija
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims

Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas

Ąžuolinis 90° Herringbone parketas
59,90 Eur/m²
 • Premium ąžuolo rūšingumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Platus paviršiaus spalvų pasirinkimas
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas

Puikiai tinka šildomoms grindims

Dažyta grindjuostė
3,50 EUR/m
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Suteikiame kokybės garantiją
 • Viršus: Impregnuotas popierius, lygus
 • Pagrindas: Drėgmei atsparus MDF
 • Aukštis 68 mm
 • Storis 12 mm

Suteikiame kokybės garantiją

Olivari Lotus vidaus durų rankena 89 Eur / kompl.
 • Italų gamintojo Olivari vidaus durų rankenos komplektas
 • Lotus modelio dizaineris – Javier Lopez
 • Itin aukštas kainos – kokybės koeficientas, jūsų investicija į augančią būsto vertę

Populiariausia Olivari vidaus durų rankena

Susisiekite!

Skambinkite +370 660 81000

  Maksimalus failo dydis - 10 MB

  Susisiekite!

  Skambinkite +370 660 81000

   Susisiekite!

   Skambinkite +370 660 81000

    Maksimalus failo dydis - 10 MB

    Atsisiųsti katalogą