Blogas Medinės durys

2024-02-09

Medinės vidaus durys – stiliaus tendencijos

Interjero dizaineriai vienbalsiai sutaria, kad vyraujanti pastarojo meto tendencija – natūralumas, siekis artėti prie gamtos, naudojant natūralias, gamtos suformuotas ar užaugintas ir atsakingai perdirbtas medžiagas. Vis daugiau interjere derinamas medis, akmuo, natūralūs audiniai. Tai sąlygoja bendras žmonių rūpinimasis sveikatai palankia aplinka, ekologiškumu, tvarumu: nuo maisto, rūbų iki interjerų, bendrai gyvenimo būdo. Stiprėjanti tendencija atneša sprendimus, kurie yra ne tik ekonomiškai pagrįsti, bet kuria naują stilistiką – „mažiau yra daugiau“, vertinamas gaminių ilgaamžiškumas, funkcionalumas suvokiamas plačiau, ieškome erdvės emocijas keliančioms istorijoms.

Kaip ši tendencija reiškiasi kuriant interjerą? Kokios vidaus durys padeda kurti stilių, jaukią aplinką? Kaip tinkamai pasirinkti ir apie ką mąstyti atsakingose vidaus durų paieškose? Juk kambario durys – ne tik erdvės atskyrimo priemonė, bet svarbi bendro interjero dalis.

Vidaus durys: išmintingai parinktos kambario durys formuoja stiliaus tendencijas
Durų ekspozicija Vilniaus salone. Nuotrauka: Norbert Tukaj.

Kodėl natūralus medis nugali faneruotas ar laminuotas vidaus duris?

Atsakymas tarsi paprastas: tikras daiktas visada geriau už imitaciją ar sintetinį pakaitalą. Tačiau verta panagrinėti giliau, ką gauname, jei perkame faneruotas ar laminuotas kambario duris.

Faneruotų durų gamybai naudojama vidutinio tankumo medienos plaušų plokštė (MDF). Ji yra medžio lukšto pagrindas, kuriuo dengiama durų varčios plokštė. Visa tai yra padengiama laku. Įsigiję tokias vidaus duris turėsite medienos vaizdą, bet žinosite, kad tai tik vaizdas, kuriam sukurti naudojami klijai (plokštės gamybai), lakas, kuriuo dengiamas paviršius. Atitinkamai, visada naudinga klausti gamintojo ar pardavėjo, kokios medžiagos naudotos tiek klijų, tiek lako gamybai – juk visi siekiame sveikatai palankios, saugios aplinkos! Belieka tik priminti, kad žema kaina – jau akivaizdus indikatorius, kad gali būti naudojamos ne pačios aukščiausios kokybės medžiagos.

Laminuotos vidaus durys gali sudominti savo išvaizda, spalva, bet tai tik pirmas neįsigilinusio kliento įspūdis, kuris keičiasi analizuojant, iš ko tokios durys gaminamos. Laminatas yra dirbtinė medžiaga, gaminama iš įvairių medžiagų: popieriaus, melamino plėvelės, CPL tipo laminato, stiklo pluošto.

Jei faneruotos durys bando priartėti savo išvaizda prie medinių durų, tai laminuotos durys – tik medinių durų imitacija dirbtine plėvele. Rinkai reikia ir tokio gaminio, tačiau mūsų tikslas – padėti kiekvienam žmogui tapti informuotu klientu, kuris geba užduoti klausimus, moka rinktis ir visada racionaliai pasverti naudas bei rizikas.

Modernios medinės vidaus durys
Nuotrauka: Patrycja Kaszewska. Modernaus stiliaus durys, spalva: bespalvė alyva.

Natūralaus medžio vidaus durys – gyvenimo kokybė, stilius ir protinga investicija

Tai patvirtina Justina Skurdelytė, interjero dizaino studijos OUYOU dizainerė: „Esame tvaraus gyvenimo būdo puoselėtojai. Pirmenybę teikiame natūraliems produktams gautiems iš gamtos. Medis – ilgaamžis, lengvai atnaujinamas. Tai reiškia, kad tarnaus ilgus metus. Dieviname medžio tekstūriškumą, išvagotą reljefą. Jis nepaprastai dailiai išryškėja skirtingame apšvietime, suteikia dekoratyvumo interjerui.“

Modernios kambario durys
Interjero dizainas: Justina Skurdelytė, Marius Simokaitis, OUYOU. Nuotraukos: Gedmantas Kropis. Durys: Modern NCS S 9000-N. Grindjuostės iš „Medžio stiliaus“.

Studijos sukurtas unikalus, ultramodernus interjeras puikiai iliustruoja vis smarkiau įsivyraujančią tendenciją:
•  Natūralus medis kuria savitumą pačios medienos grožiu, raštais, faktūra;
•  Vidaus durys yra svarbus interjero elementas, nes vertikali durų plokštuma prikausto dėmesį, kelia emocijas, skleidžia medžio šilumą, kuria jaukumą;
•  Tokios durys yra ilgaamžės – protingai investavę sutaupote ilgalaikėje perspektyvoje, keliate būsto vertę;
•  Kokybiškos ąžuolinės kambario durys tobulai atlieka funkcijas: nepraleidžia garso, sandarios, tvirtos, lengvai atnaujinamos, prižiūrimos. Alyvuotas ar dažytas paviršius yra atsparus drėgmei.

Natūralaus ąžuolo durų varčia yra inžinerinis arba dygiuotas ąžuolo masyvas. Plokštuminių durų varčia – ąžuolo masyvas, klijuotas prie specialaus plokštuminių durų skydo. Durų stakta yra dygiuotas ąžuolo masyvas, o apvadų pagrindas – dygiuota ąžuolo mediena, dengta vientisu ąžuolo lukštu. Ąžuolinės vidaus durys, kurių įvairovę rasite „Medžio stiliaus“ salonuose, yra sumaniai ir techniškai tiksliai atliktas gaminys, naudojant natūralaus ąžuolo medieną iš atsodinamų miškų, laikantis tvaraus naudojimo principų.

Ąžuolinės kambario durys: modelių įvairovė visiems skoniams

Aptarus vidaus durų gamybos įvairovę, nerkime į stiliaus bei modelių pasiūlos platybes.

Skandinaviško stiliaus durys – funkcionalumas ir šiaurietiška estetika

Skandinaviško stiliaus durys – vienas mėgstamiausių, nes padeda sukurti minimalistinį ir funkcionalų interjerą. Skandinaviško stiliaus populiarumo paslaptis neįminta, tęsiasi jau daugelį metų ir tendencija tikrai išliks.

Lygūs šviesūs ar net balti sienų, durų, baldų paviršiai atveria erdvę, kad žmonės galėtų ją užpildyti emocijomis, idėjomis, santykiais, netrukdomi dėmesio reikalaujančių interjero elementų.

Skandinaviško stiliaus durys – dovana minimalizmo gerbėjams
Interjeras: sa.home. Nuotrauka: Lukas Mykolaitis. Grindys: Graphite, 3477. Durys: ED2F, RAL9003.

Mūsų salonuose skandinaviško dizaino durys, įkvėptos šiaurietiško minimalizmo, pasižymi universalumu ir subtilia elegancija. Jos puikiai dera prie bet kokio interjero dizaino stiliaus.

Skandinaviško stiliaus durys
Durų modeliai: ED1F1VS, ED2F, ED1F. Spalva: RAL 9003.

Galite rinktis skandinaviškas duris su stiklu arba be jo, bet kokio spalvinio varianto iš RAL ir NCS paletės. Norite prabangesnio efekto? Derinkite duris su aukščiausios kokybės furnitūra, pavyzdžiui, „Olivari“ durų rankenomis.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Medžio stilius (@medziostilius)

Modernaus stiliaus durys – minimalistinė estetika

Pagal plokštuminių durų technologiją gaminamos modernaus stiliaus ąžuolinės durys sparčiai populiarėja – jos ne tik puikiai perteikia tikros medžiagos tvirtumą, natūralumą, tekstūrą, tačiau tuo pat metu pasižymi modernia, minimalistine estetika bei švariomis linijomis. Durų modelių universalumas leidžia šiuolaikinio stiliaus duris lengvai pritaikyti prie kintančių individualių poreikių ir interjero tendencijų.

Modernios ąžuolinės durys – šiuolaikinė dizaino estetika
Dizainas: Marius Morozovas (Morodesign). Durys: Modern Signal White – RAL 9003 . Grindys: Prabėgimu. Spalva: 3477, Graphite.

Galime pasiūlyti alyvuotas Premium arba Select rūšingumo bet kuria RAL ar NCS palečių spalva dengtas modernaus stiliaus duris.  Siekiantiems maksimalios harmonijos su aplinka – beapvadines duris, norintiems pabrėžti erdvę bei siekiantiems maksimalaus efekto – duris su viršduriu.

Modernios ąžuolinės durys – šiuolaikinė dizaino estetika
Durys su viršduriu: Modern Premium. Spalva: E-2410, Ivory.

Neseniai modernių durų kolekciją papildė ir dar vienas modelis – Modern H, kuris išsiskiria horizontaliai klijuojamu ąžuolo masyvo skydu. Pasirinkus Original rūšingumą, šis durų modelis tampa itin išraiškingas, akcentuoja natūralius ąžuolu kuriamus raštus ir medienos tekstūrą. Jis skirtas žmonėms, siekiantiems namuose sukurti modernų įspūdį, neaukojant jaukumo ir šilumos, kurį kuria natūralus medis.

 

Modernios ąžuolinės durys – šiuolaikinė dizaino estetika
Durys: Modern H Original, bespalvė alyva.

Ieškantiems unikalumo – frezuotos Velvet durys

Naujausia tendencija yra vadinamosios „aksominės“ arba Velvet durys – gali būti frezuotos vertikaliai arba horizontaliai, net pagal individualius dizainerių sumanymus. Tokios durys suteikia prabangos bet kokiems namams, nes yra subtilios ir kartu traukia akį.

Modernios durys interjere
Durys: Velvet C-3418, Kakava

Durų paviršiuje preciziškai išfrezuoti grioveliai, kurie sukuria banguojantį paviršių, o šis įdomiai ir kitaip žaidžia su šviesa. Šiuolaikines Velvet duris mėgsta rinktis tie, kurie kuria šiuolaikinio stiliaus interjerus, kur griežtas linijas, logiškas ir funkcionalias erdves pagyvina ypatingo dekoro vidaus durys.

Amžina klasika niekada neišeina iš mados

Klasikinės ąžuolo masyvo durys šimtmečius buvo tradicinių namų pagrindas ir šiandien vis dar yra labai paklausios. Šie durų modeliai garsėja savo ilgaamžiškumu, tvirtumu ir natūraliu grožiu. Natūralus ąžuolas su spalvų, raštų žaisme sukuria alyvuotų klasikinio stiliaus durų žavesį ir populiarumą. Natūralumo grožis atsiskleidžia derinyje su alyvuotomis ąžuolo grindimis, kurias vėlgi galima kloti daugybe raštų. Derinant tos pačios spalvos ąžuolo masyvo klasikines duris, grindų dangą ir grindjuostes, galutinis rezultatas dvelkia vientisumu, harmonija ir estetiška aplinka.

D1f Original <br> Silver Dust
Durys: D1F Original Silver Dust.

Naujai atgimęs Art Deco stilius – elegancija su prabangos prieskoniu

Ieškote drąsaus, netradicinio požiūrio į klasiką? Geometriniai raštai, spalvų kontrastai ir švarios linijos, kurių įkvėpti sukūrėme „Art Deco“ grindų, durų bei laiptų turėklų kolekciją, neabejotinai atkreips dėmesį. Šios kolekcijos durys skirtos norintiems namuose suderinti praeities eleganciją ir dabarties modernumą.

Art Deco kolekcija: elegancijos ir modernumo sintezė
Art Deco kolekcija: elegancijos ir modernumo sintezė

Art Deco durys ne tik puikiai atspindi XX a. pirmoje pusėje vyravusį stilių, bet ir įgauna naujų bruožų, atitinkančių mūsų laikmečio tendencijas.

Šiuolaikinės Plank durys – puikus seno ir naujo derinys

Plank durų modeliai yra populiarūs tarp žmonių, kurie vertina vienetinius gaminius ir amatininkų (artisan) stilių.

Anksčiau šios medinės durys būdavo gaminamos iš atskirų lentų, kurios būdavo supjaustomos ir suformuojamos taip, kad derėtų tarpusavyje ir būtų gaunamas patvarus ir patraukliai atrodantis rezultatas. Tačiau tradicinės lentų durys šiuolaikiniuose namuose dažnai atrodo per sunkios, per daug kaimiškos ir nedera su kitais šiuolaikinio interjero dizaino elementais.

Senosios konstrukcijos derinimas su naujomis technologijomis ir novatoriška gamyba leido mums atnaujinti lentinių (Plank) durų stilių ir sukurti kažką nepaprasto, lengvo ir švariai atrodančio. Mūsų flamandiškos durys yra įkvėptos senojo durų dizaino, tačiau pritaikytos šiuolaikiniam interjerui. Tai prašmatni durų konstrukcija, kuri yra ir tvirta, ir estetiška.

Flamandiškos kambario durys
Flamandiško stiliaus medinės durys patinka vertinantiems unikalius gaminius.

Kiekvienos vidaus durys – tarsi meno kūrinys, su kruopščiai atrinktomis ąžuolo masyvo lentomis. Šios durys pagamintos ypatingą dėmesį skiriant natūralios medienos tekstūros harmonijai. Plank durys gaminamos iš išskirtinių lentų, ant kurių matyti rievės, natūralūs įtrūkimai (pvz., kaip po žaibo), ištisinės ar žvaigždinės šakos.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UAB Medžio stilius (@medziostilius)

Mūsų gamykloje „Ecowood“, gamybos apimtys leidžia sukurti ypatingo lentų derinio duris, nes per meistrų rankas kasdien pereina tūkstančiai įvairiausių raštų ąžuolinių lentų, atrenkamos pačios gražiausios kombinacijos.

Durų derinimas su kitais interjero elementais

Kambario durys nėra vienišos – jos yra bendro dizaino dalis. Derinant medines duris su kitais namų elementais, dažnai pasirenkamos grindys, palangės ir grindjuostės, o tos pačios ar gretimos spalvos alyvuotos grindys interjero sukurs išbaigtą vientisą vaizdą.

„Luknės namai“: kokybę kuriame drauge
Luknės namai. Interjeras: Darius Budrys. Grindys, laiptai, deko siena: Q-4505, Silver dust. Durys: Art Deco, Stone Grey RAL 7030.

Apibendrinant galima teigti, kad medinės durys yra populiarus ir nesenstantis pasirinkimas bet kokiems namams. Nesvarbu, ar pageidaujate klasikinio ąžuolo masyvo dizaino, minimalistinio skandinaviško stiliaus, itin modernaus požiūrio, ar natūralių lentų, „Medžio stiliaus“ salonuose rasite daugybę modelių, kurie tenkins patį išrankiausią skonį.

Užsukite pasitarti! O gal ieškote kokybiško, idėjoms atviro ir naujiems iššūkiams pasirengusio partnerio? Mūsų salonai visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, laukiame apsilankant!

Specialūs pasiūlymai

Left Right
Akcija!
Ąžuolinės grindinės lentos 29,90 Eur/m²
Ąžuolinės grindinės lentos 29,90 Eur/m²
 • Populiariausios grindinės lentos
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Atsparumas drėgmei, tinka grindiniam šildymui

Populiariausia grindinė lenta

Akcija!
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys 499 Eur / kompl.
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys
599 Eur / kompl.
 • Individuali gamyba pagal jūsų išmatavimus
 • Populiariausia balta durų apdailos spalva
 • Nemokama konsultacija
 • Ąžuolo masyvo vidaus durų komplektas
 • Puiki garso izoliacija, tvirtumas, ilgaamžiškumas
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje

Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje

Ąžuolinės grindinės lentos 34,90 Eur/m²
 • Pasiūlymas galioja iki 2024.03.31. Ribotas kiekis.
 • Puikiai tinka šildomoms grindims.
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas.
 • 100% pagaminta Lietuvoje.

Populiariausia grindinė lenta

Akcija!
Ąžuolinis 90° parketas 39,90 Eur/m²
Ąžuolinis 90° parketas
35,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Nemokama konsultacija
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims

Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas

Akcija!
Dažyta grindjuostė 3,50 EUR/m
Dažyta grindjuostė
3,50 EUR/m
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Suteikiame kokybės garantiją
 • Viršus: Impregnuotas popierius, lygus
 • Pagrindas: Drėgmei atsparus MDF
 • Aukštis 68 mm
 • Storis 12 mm

Suteikiame kokybės garantiją

Akcija!
Olivari Lotus vidaus durų rankena 89 Eur / kompl.
Olivari Lotus vidaus durų rankena 89 Eur / kompl.
 • Italų gamintojo Olivari vidaus durų rankenos komplektas
 • Lotus modelio dizaineris – Javier Lopez
 • Itin aukštas kainos – kokybės koeficientas, jūsų investicija į augančią būsto vertę

Populiariausia Olivari vidaus durų rankena

Susisiekite!

Dėl individualaus pasiūlymo su jumis susisieksime per 1 darbo dieną.


  Maksimalus failo dydis - 10 MB

  Susisiekite!

  Dėl individualaus pasiūlymo su jumis susisieksime per 1 darbo dieną.


   Susisiekite!

   Dėl individualaus pasiūlymo su jumis susisieksime per 1 darbo dieną.


    Maksimalus failo dydis - 10 MB

    Atsisiųsti katalogą

     Atsisiųsti katalogą