Ąžuolines grindų lentas, duris, laiptus verta rinktis dėl medienoje paslėptų istorijų

Ąžuolo mediena – neišsenkantis istorijų šaltinis, kaip minėjome ankstesniame straipsnyje. Gerai įsigilinus turime galimybę prisiliesti prie gamtos kuriamo grožio, kuris atsiskleidžia kiekvienoje lentoje.

Klimatas, dirvožemis, lietus, saulė, šaltis žaibai, sausra ar liūtis – kiek visko nutinka per 100 + metų? Viską rasite ąžuolo lentoje, išmokime perskaityti.  Gamtoje nėra klaidų, netobulumo, viskas turi prasmę, vertę, savitumą – mums belieka pagarbiai priimti, suprasti, pajausti ir pritaikyti savo gyvenime. Kad ąžuolinius gaminius būtų lengviau rinktis, mes sugrupavome ir pavadinome visuotinai priimtu terminu „rūšingumas“. Iš esmės, tai galimybė klientams pasirinkti ąžuolo medienos produktus pagal norus, interjero stilių, raštų įvairovę, natūralumo „dozę“ savo namuose.

Interjeras: Dizaino virtuvė. Grindų spalva: 3477 Graphite.

Ar pastebėsite, kur augo ąžuolo šakos?

Ant ąžuolinių lentų matomos šakos ir šakų augimo vietos gali suteikti unikalų ir natūralų akcentą bendrai estetikai.

Gaminant ąžuolines grindų lentas išsaugome natūralius medžio augimo raštus. Ąžuolinėje grindlentėje bus šakų ženklų, kurios kadaise tęsėsi nuo medžio kamieno. Šias šakas galima pamatyti kaip netaisyklingas linijas ar raštus, einančius per grindų dangos paviršių, arba kaip netaisyklingos formos žvaigždutes.

Interjeras: Morodesign studija. Grindų spalva: Q-2118, Dunes. Rūšingumas: Rustic. Klojimo raštas: Chevron.
Interjeras: Morodesign studija. Grindų spalva: Q-2118, Dunes. Rūšingumas: Rustic. Klojimo raštas: Chevron.

Šakų pėdsakai ant ąžuolinių grindų sukuria autentiškumo ir organiško grožio įspūdį. Dėl šakų atsiradusios netaisyklingos linijos, spalvos ir tekstūros skirtumai suteikia kiekvienai lentai unikalų charakterį. Šis natūralus netaisyklingumas kontrastuoja su dirbtinių grindų medžiagų vienodumu, suteikdamas erdvei žavesio ir vizualinio įdomumo.

Šakų žymės ant ąžuolinių grindų lentų perkelia lauką į vidų, todėl namų savininkai gali įvertinti gamtos elementų grožį net savo namuose. Šis ryšys su gamta gali sukurti šiltą ir jaukią atmosferą, taip pat ramybės ir įžeminimo jausmą.

Original, Rustic, Rustic Loft rūšingumo mediena – populiarus klientų pasirinkimas, derinant ąžuolines grindis, duris ir laiptus.

Grindys, durys, laiptai - viskas iš vienų rankų. Grindų ir laiptų spalva: 3305, bespalvė alyva. Durų modelis: ED2F. Spalva: RAL 9003, rūšingumas.
Grindys, durys, laiptai – viskas iš vienų rankų. Grindų ir laiptų spalva: 3305, bespalvė alyva. Durų modelis: ED2F. Spalva: RAL 9003.

Ąžuolo šerdinės lentos – ryškus potėpis gamtos paveiksle

Ąžuolo šerdis, pasižyminti ryškiais spalviniais pokyčiais, suteikia grindų lentoms unikalių ypatumų ir daro didelę įtaką stiliui. Ąžuolų šerdis yra vidinė kamieno dalis, kurioje vyksta natūralus senėjimo procesas, todėl jos atspalviai yra sodresni.  Ši spalvų įvairovė gali būti nuo šiltų aukso tonų iki sodrių rausvai rudų atspalvių, suteikiančių grindims gilumo ir charakterio.

Ąžuolo šerdies ypatumai grindų lentose slypi jos gebėjime sukurti vizualinį susidomėjimą ir elegancijos pojūtį. Šerdies medienoje esančios spalvų variacijos gali būti netolygiai pasiskirsčiusios, sudarydamos sudėtingus raštus ir sūkurius, todėl kiekviena grindinė lenta yra tikrai unikali. Rustic, Rustic Loft  rūšingumo grindų lentos šia prasme yra itin turtingos. Jos bet kuriai erdvei suteikia rafinuotumo ir natūralaus grožio. Gilios, sodrios šerdies spalvos gali sukurti šiltą ir kviečiančią atmosferą, kartu suteikdamos amžinumo ir ilgaamžiškumo pojūtį.

Ąžuolinis parketas šerdinės lentos
Šerdinės lentos
medinės grindys šerdinės lentos
Šerdinės lentos

Kaip žinia, ąžuolas yra tanki ir ilgaamžė mediena, todėl labai atspari nusidėvėjimui. Toks patvarumas užtikrina, kad grindys tarnaus daugelį metų, net ir intensyviai naudojamose patalpose. Įgimtas ąžuolo šerdies medienos tvirtumas taip pat prisideda prie jos populiarumo tiek gyvenamojoje, tiek komercinėje aplinkoje, kur ji gali atlaikyti kasdienio gyvenimo reikalavimus ir kartu išlaikyti vizualinį patrauklumą. Jau daug metų stebime, kad tokios natūralumu alsuojančios grindų lentos yra geidžiamas pasirinkimas ieškantiems tikro grožio ir ilgalaikės kokybės grindų dangos.

Natūralios medinės grindys
Projektas: Vila Aura. Grindų spalva: E-5454, Naturale. Klojimo raštas: Herringbone.

Įtrūkimai – ir žaibo pėdsakas

Mikroįtrūkimų ąžuolo medienoje ilgainiui gali atsirasti dėl natūralaus senėjimo ir aplinkos veiksnių. Šie mikroįtrūkimai, dar vadinami įtrūkimais, atsiranda medienai plečiantis ir traukiantis dėl temperatūros ir drėgmės pokyčių. Nors kai kas šiuos įtrūkimus gali vertinti kaip netobulumus, dažnai jie laikomi privalumu siekiant išgauti norimą ąžuolo medienos grindų natūralumą.

Specifiniai įtrūkimai – šalčio arba žaibo plyšiai. Tai išilginiai išoriniai stiebo plyšiai, kurie siaurėdami nuo stiebo paviršiaus eina šerdies link.

Ąžuolinės grindys parketlentės mikrotrūkiai mikroįtrūkimai
Mikroįtrūkimai ąžuolo medienoje

Mikroįtrūkimai ąžuolo grindims suteikia autentiškumo ir organiško grožio. Šie įtrūkimai suteikia istorijos ir charakterio pojūtį, atskleidžia natūralų medienos senėjimo procesą. Įtrūkimai ne menkina estetinį vaizdą, o didina vizualinį patrauklumą, suteikdami ąžuolinių grindų paviršiui tekstūros ir vizualinio įdomumo.

Ąžuolo medienos mikroplyšių nauda neapsiriboja vien estetika, bet ir interjero stiliumi. Įtrūkimai gali padėti sukurti šiltą ir jaukią atmosferą, nes jie primena ryšį su gamta ir stichijomis. Jie suteikia erdvei autentiškumo ir natūralumo pojūtį, sumažina atotrūkį tarp lauko ir vidaus aplinkos.

Grindys: 3481, riešutas.

Kas yra baltalas?

Medžio baltalas yra išorinė medžio kamieno dalis, esanti iškart po žieve. Tai gyvoji medžio dalis, atsakinga už vandens ir maistinių medžiagų pernešimą. Mūsų patirtis, matant klientų pasirinkimą, sako, kad ąžuolinėse grindyse šviesesnės, šiek tiek balkšvos medienos potėpis yra itin patraukli, vizualiai įdomesnė detalė.

Ąžuolo grindų lentoms baltalas suteikia kontrastingą spalvą ir tekstūros raštą. Jo spalva paprastai būna šviesesnė – nuo kreminės baltos iki šviesiai geltonos, palyginti su gilesniais šerdies atspalviais. Šis kontrastas sukuria dinamišką vizualinį efektą, suteikdamas grindų paviršiui gylio ir matmenų. Šviesesnės balkšvos ir tamsesnės šerdies medienos sąveika prisideda prie bendros estetikos, todėl grindys tampa vizualiai patrauklesnės ir natūralesnės.

Baltalas
Baltalas

Be to, ąžuolo grindų dangos balkšva mediena atskleidžia autentiškas medžio savybes. Ji išryškina natūralias variacijas ir augimo modelius, primena apie medžio kilmę ir prisideda prie organiško medienos grožio. Ši natūrali spalvos ir tekstūros variacija suteikia kiekvienai lentai charakterio ir unikalumo, taip sustiprindama bendrą ąžuolinių grindų natūralumą ir žavesį. Baltalas mūsų grindinių lentų asortimente lieka Rustic Loft rūšingume. Premium ir Select rūšingumo lentos yra iš tolygesnės medienos.

Kiekviena ąžuolo lenta yra unikali, nes tiek daug yra medienos savybių, kurias visas aptarti trumpame tekste sudėtinga. Labai tikimės, kad pavyko atskleisti bent keletą įdomybių, kurios sudomins ir leis į kiekvieną natūralaus ąžuolo gaminį pažvelgti kitomis akimis. O kaip unikalūs ąžuolo raštai kuria interjero stilius, kaip pasirinkti, apie ką mąstyti planuojant ir kuriant svajonių namus, skaitykite paskutiniame serijos apie ąžuolą tekste.

Specialūs pasiūlymai

Left Right
Akcija!
Populiarus pasirinkimas! Ąžuolinės parketlentės 49,90 Eur/m²
Populiarus pasirinkimas! Ąžuolinės parketlentės 49,90 Eur/m²
 • Vienas populiariausių mūsų klientų pasirinkimų!
 • Natūralios gamtos raštai jūsų namų interjerui.
 • Rinkitės norimą parketlenčių spalvą.
 • 100% pagaminta Lietuvoje.
 • Idealus pasirinkimas grindiniam šildymui.
LOFT – iš gamtos į šiuolaikiškus namus!
 • Unikalus produktas mūsų asortimente
 • 180 mm pločio lenta – ribotas kiekis!
 • Natūralus medžio šakotumas, unikalus gamtos kurtas raštas
 • 100% pagaminta ąžuolo meistrų Lietuvoje
Nordic – skandinaviškas natūralumas namuose
 • Natūralaus ąžuolo tekstūra, šiaurietiška estetika
 • Riboto kiekio pasiūlymas
 • Tinka šildomoms grindims
 • 100% pagaminta ąžuolo meistrų Lietuvoje
Akcija!
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys 499 Eur / kompl.
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys
499 Eur / kompl.
 • Individuali gamyba pagal jūsų išmatavimus
 • Populiariausia balta durų apdailos spalva
 • Nemokama konsultacija
 • Ąžuolo masyvo vidaus durų komplektas
 • Puiki garso izoliacija, tvirtumas, ilgaamžiškumas
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
Akcija!
Herringbone 90° parketas 39,90 Eur/m²
Herringbone 90° parketas
39,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims
Akcija!
Ąžuolinės grindinės lentos 34,90 Eur/m²
Ąžuolinės grindinės lentos 34,90 Eur/m²
 • Platus spalvų pasirinkimas!
 • Puikiai tinka šildomoms grindims.
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas.
 • 100% pagaminta Lietuvoje.
Akcija!
Chevron 45° parketas 54,90 Eur/m²
Chevron 45° parketas
54,90 Eur/m²
 • Klasikinis Prancūziškos eglutės klojimas
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Puikiai tinka šildomoms grindims

Susisiekite!

Dėl individualaus pasiūlymo su jumis susisieksime per 1 darbo dieną.


  Maksimalus failo dydis - 10 MB

  Susisiekite!

  Dėl individualaus pasiūlymo su jumis susisieksime per 1 darbo dieną.


   Susisiekite!

   Dėl individualaus pasiūlymo su jumis susisieksime per 3 darbo dienas.


    1 iš 2
    1Kokie produktai jus domina?

    Specialūs pasiūlymai

    Įrašykite dominantį kiekį

    Pasirinkite

    Atgal

    Pasirinkite

    Durys

    Įrašykite vienetų skaičių

    vnt

    Pasirinkite durų stilių

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis durų modelius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis durų modelius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis durų modelius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis durų modelius

    Grindys

    Įrašykite kiekį kv. m.

    m2

    Pasirinkite klojimo raštą

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Grindjuostės

    Įrašykite kiekį

    m

    Pasirinkite grindjuostės tipą

    Atgal

    Pasirinkite dominantį modelį

    Atgal

    Pasirinkite dominantį modelį

    Laiptai

    Įrašykite pakopų kiekį

    pakopų vnt

    Pasirinkite laiptų formą

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį