Medinės grindys ir parketas – 2024 m. populiariausios dizaino tendencijos

Kasmet auga kokybiškos apdailos iš natūralių medžiagų paklausa. Klientai vertina tai, kad patvarūs gaminiai, tokie kaip ąžuolinės grindys, tarnauja visą gyvenimą,  juos lengva prižiūrėti, patogu atnaujinti. Be to, ąžuolinės grindys dabar kainuoja tiek pat kiek geresnės kokybės laminatas ar vinilas, nors būsto vertę ir gyvenimo kokybę augina labiau.

Visgi, nusprendus įsigyti medines grindis, dažnas susiduria su ilgu dvejojimo periodu – kokias būtent rinktis?  Galimybės itin plačios – tenka lyginti ne tik skirtingų gamintojų siūlomas konstrukcijas bei kainas, bet ir sukti galvą, kuris iš daugybės raštų, spalvų, lentų pločių, rūšingumo bei galutinės apdailos būdų patraukliausias. Ar ateityje medinės grindys atrodys tokios pat stilingos ir modernios, kaip kad šiandien?

Ąžuolines grindis, duris, laiptus gaminame  daugiau nei dvidešimt metų, bendradarbiaujame su geriausiais Lietuvos dizaineriais ir architektais, nuolat konsultuojame klientus „Medžio stiliaus“ salonuose. Savo patirtį ir įžvalgas nusprendėme perkelti į šį blogo įrašą.  Apžvelgsime populiariausias spalvas,  rūšingumą, pločius bei klojimo raštų galimybes, kuriuos pasirinkę neapsiriksite nei 2024-iaisiais, nei vėliau.

Medinės grindys ir parketas – 2023 m. populiariausios dizaino tendencijos
Interjeras: SA home. Nuotraukų autorius: Vytenis Raubickas. Klojimo raštas: Chevron 45. Spalva: Riešutas, 3481. Rūšingumas: Rustic.

Santrauka

 1. Medinės grindys visuose namuose
 2. Grindų alyvavimas – natūrali estetika
 3. Šiltos spalvos grįžta į madą
 4. Klasikiniai klojimo raštai – laikui nepavaldus sprendimas
 5. Ieškantiems autentikos: įmantrūs grindų raštai
 6. Plačios grindų lentos
 7. Įspūdį sustiprina Rustic rūšingumas
 8. Kaip gimsta mūsų gaminiai

 

1. Medinės grindys visuose namuose

Šiuolaikinės gamybos technologijos visiškai pakeitė medinių grindų klojimo įpročius. Inžinerinės ąžuolinės grindys atsparios temperatūros pokyčiams, todėl yra puikus pasirinkimas patalpoms, kuriose įrengtas grindinis šildymas. Be to, dėl didesnio atsparumo drėgmei ir nedideliems įbrėžimams, inžinerines medines grindis galima drąsiai kloti visuose namuose, įskaitant daug drėgmės turinčias patalpas, tokias kaip virtuvė ar vonios kambarys.

Pasirinkus tą pačią grindų dangą visuose namuose, paprasčiau sukurti darnų interjerą. Daugelis namų savininkų žengia ir dar toliau:  grindų spalvą derina su medinėmis durimis, laiptais, palangėmis, grindjuostėmis ar dekoratyvinėmis sienomis. Kai visi šie elementai atkeliauja iš vieno gamintojo, subalansuoti interjerą dar lengviau – apgalvojama kiekviena detalė nuo rūšingumo iki atspalvio.

Medinės grindys ir parketas – 2024 m. populiariausios dizaino tendencijos
Nuotraukos autorius: Norbert Tukaj. Grindų klojimo raštas: Chevron 45. Spalva: Ivory, E-2410. Rūšingumas: Select.

 

2. Alyvuotos medinės grindys ir parketas – natūrali estetika

Praėjo tie laikai, kai grindis buvo įprasta lakuoti. Dėl daugybės priežasčių dabar populiaresnė alyva. Pirma, ji suteikia grindims atspalvį išsaugodama natūralų ąžuolo medienos pojūtį ir estetiką. Antra, alyva giliai įsigeria į medieną ir užtikrina ilgalaikę apsaugą, kol užteptas lakas laikosi paviršiuje ir laikui bėgant nusilupa. Galiausiai, alyvą daug lengviau atnaujinti nei laką – nereikia nei lupti, nei šlifuoti, užtenka reikiamą vietą vėl patepti nauju alyvos sluoksniu.

Mūsų grindys dengtos ekologiška SAICOS alyva – ji tokia saugi, kad tinka alyvuoti netgi vaikų žaislus. Maksimalų paruošto gaminio patvarumą užtikrina ir tai, kad paruoštos lentos džiūsta visiškai natūraliomis sąlygomis.

medinės grindys balta spalva
Interjeras: Inga Martinonytė, Arkkitehti. Fotografė: Inga Dinga. Spalva: 3408, Balta.

 

3. Šiltos spalvos grįžta į madą

Kietmedžio grindys gali išgyventi daugybę interjero dizaino pakeitimų ir vis tiek atrodyti stilingai ir moderniai. Tai leidžia drąsiai eksperimentuoti su įvairiais alyvos atspaviais. Peržvelkite madingiausius pasirinkimus:

Natūralūs atspalviai neįtikėtinai universalūs. Juos renkasi tiek minimalistinio, tiek skandinaviško stiliaus, tiek klasikinio stiliaus entuziastai.

Populiariausia spalva išlieka Bespalvė alyva, 3305, tačiau gausu ir besirenkančių šviesesnius medienos atspalvius. Iš šiltesnių tonų galime išskirti Skaidriai baltą, 3409 ir Naturale, E-5454,  o iš šaltesnių – Ivory, E-2401 bei Baltą, 3408.

šviesios medinės grindys
Interjeras: Dovilės interjerai. Fotografas: Benas Šileika. Spalva: E-5454, Naturale.

Rudi ąžuolo atspalviai suteikia gilumo, erdvės, solidumo. Jie populiarūs tarp tų, kurie nori, kad natūralaus medžio grindys taptų vienu iš interjero akcentų.

Prabangos įspūdis garantuotas nepriklausomai nuo to, ar parenkama vidutinio tono ruda, –Tobacco, E-7605, Riešutas, 3481, – ar tamsesnė – Juodmedis, 3490, Chiana, T-2895.

parketas-MT-chiana
Interjeras: Aistė NOI. Klojimo raštas: Chevron. Spalva: T-2895, Chiana.

Jei klientai nori praktiškų ir lengvai prižiūrimų grindų, tačiau tuo pat metu siekia namuose sukurti paprastą, nepretenzingą atmosferą, dažniausiai pasirenkami rudos ir pilkos spalvų deriniai. Madingi Pilkos Graphite, 3477, Kakavos, C-3418 atspalviai.

medinės grindys moderniame interjere
Interjeras: Vismantė Tubelytė. Fotografas: Leonas Garbačiauskas. Spalva:  3477, Pilka Graphite.

Unikalios dizainerių kurtos spalvos. Aukštos kokybės grindys – pirkinys visam gyvenimui. Todėl vis daugiau žmonių į jas žiūri kaip į kertinį dizaino elementą ir yra pasiryžę investuoti savo laiką tam, kad kruopščiai išsirinktų unikalų gaminį.

Tokiems žmonėms skirta mūsų įspūdinga „Mastri Toscani“ kolekcija.  Jos autorius, italų dizaineris Enrico Piselli kiekvienai kolekcijos spalvai suteikė savitą, nepakartojamą istoriją – kolekciją įkvėpė pasakiški Toskanos miestai ir jų gamta.

Medinės grindys ir parketas – 2024 m. populiariausios dizaino tendencijos

Ar vis dar madinga pilka?  Šiltiems atspalviams grįžtant į gyvenamųjų namų interjero dizainą,  ultramodernūs pilki tonai traukiasi iš populiariausiųjų topų. Tačiau pasakyti, kad pilkos spalvos nebepageidaujamos būtų klaidinga –  medinės grindys vis dažniau įrengiamos judriose komercinėse patalpose, pavyzdžiui, biuruose, parduotuvėse ir restoranuose. Čia pilkas ąžuolo atspalvis išlieka populiarus, nes efektyviai paslepia dulkes, dėmes ir nedidelius defektus.

Nesvarbu, ar pilka šviesi, – tokia kaip Platinum, 4008, Silk, E-8632, Aqua Balta, Q-3408, Dunes, Q-2118, – ar tamsesnė, – kaip Silver Dust, Q-4505, Aqua Skaidriai balta Q-3409 – šios spalvos paletė atrodo rafinuotai.

4. Klasikiniai klojimo raštai – laikui nepavaldus sprendimas

Kadangi medinės grindys klojamos ilgam laikui, su raštais eksperimentuoja retas.  Populiariausi – klasikiniai variantai:

 • Klojimas prabėgimu. Grindų lentos klojamos lygiagrečiai viena kitai, tiesiomis linijomis.
 • Heringbone.  90° kampu išpjautos parketlentės klojamos zigzago principu.
 • Chevron 45°. 45° kampu išpjautos parketlentės klojamos taip, kad išgautų V formos raštą.
 • Chevron 30°. Klasikinis parketas, kurio 30° parketlenčių nupjovimo kampas leidžia sukurti mažiau įpareigojantį, modernų įspūdį.
Interjeras: Julija Naradauskaitė- Brunickė. Fotografas: Gintaras Miltenis. Parketas: Herringbone.  Grindų spalva: bespalvė alyva 3305. Durys: ED1F RAL 9003.

Tam, kad medinės „eglute“ suklotos grindys namus puoštų, svarbus preciziškas tikslumas pjaunant lentas nustatytu kampu. Todėl nusprendus pirkti grindų lentas, privalu pasidomėti gamintojo galimybėmis.Mes siūlome tiek aukščiausios klasės grindines lentas, tiek ir parketą ir šiuo metu esame kone aukščiausią tikslumą išgaunantis gamintojas Baltijos šalyse.

Ieškote išskirtinio, dinamiškesnio sprendimo?  Skaitykite toliau – supažindinsime su dizainerius sužavėjusiais, 3D efektą kuriančiais grindų raštais.

5. Ieškantiems autentikos: įmantrūs grindų raštai

Išskirtiniu raštu suklotos ąžuolinės grindys gali akimirksniu pakylėti bet kurią erdvę, suteikdamos jai prabangos ir unikalumo. Du madingi raštai, kuriuos verta apsvarstyti, yra Art Deco ir Diamond.

Art Deco parketas išsiskiria persipinančiomis, dinamikos įspūdį kuriančiomis geometrinėmis formomis.  Šiuolaikiniams interjerams jis suteikia klasikinio žavesio bei rafinuotumo. Be to, Art Deco klojimo raštas idealiai dera su Art Deco stiliaus durimis ir laiptų turėklais – ši praeitį ir dabartį sujungusi kolekcija susilaukė daugybės komplimentų tiek iš dizainerių, tiek iš namus savarankiškai įsiregiančių klientų.

Art Deco kolekcija: elegancijos ir modernumo sintezė
Art Deco kolekcija: elegancijos ir modernumo sintezė

Diamond rašto ašis – 3D efektas, nepaliekantis abejingų. Žavinga formų, šviesos ir šešėlių saveika kuriama pasitelkiant preciziškai tiksliai išpjautas parketlentes ir vizualiai įspūdingą jų klojimo būdą. Diamond parkete sąveikauja skirtingi geometriniai elementai, – kubai, šešiakampiai, sudėtingos pynės – kurie geriausiai išryškėja pasirinkus tamsesnį alyvos atspalvį.

„Diamond“ parketo raštas – tikras deimantas mūsų asortimente
Klojimo raštas: Diamond. Spalva: T-2895, Chiana.

 

6. Plačios lentos –  natūralumas, vientisumas ir prabanga

Nestandartinio pločio grindlentės jau keletą metų yra populiarėjanti interjero tendencija. Nenuostabu kodėl: plačiose grindlentėse nuostabiai atsiskleidžia ąžuolo raštai, jos suteikia interjerui vientisumo, prabangos.

Ecowood gamina 4 skirtingų pločių grindis – pradedant klasikinėmis 115 mm  ir baigiant įspūdingomis 230 mm pločio grindų lentomis. Populiariausias plotis – 140 mm, dažnai ir  pasirenkamos 180 mm lentos. Na o siekiantiems maksimalaus efekto ir ąžuolo medienos akcento namuose, geriausiai tinka 230 mm lentos, kurios, pastebime, Lietuvoje sparčiai populiarėja.

Suderinus plačias lentas su „eglutės“ klojimo raštu, grindys gali tapti kvapą gniaužiančiu dizaino akcentu bet kurioje erdvėje. Sunku įsivaizduoti? Pažvelkite, kaip 180 mm pločio parketlentės papildo modernų  „Radisson Collection“ viešbučio interjerą.

Parketas 180 mm
Interjeras: Vaikla disain. Fotografas: Søren Dam Thomsen. Plotis: 180 mm. Klojimo raštas: Chevron. Spalva: 3485, Raudonmedis.

 

7. Natūralumo įspūdį sustiprinti padės Rustic rūšingumas

Išpopuliarėjus gamtos įkvėptiems interjerams, subtilus šakų, natūralus mikroįtrūkimų ir spalvinių variacijų žaismas tapo geidžiamas.  Tad vis daugiau klientų kreipiasi į mus jau sąmoningai norėdami būtent Rustic ar Original rūšingumo. Juos džiugina ir tai, kad Rustic stilius vyrauja tarp geriausių grindų kainos pasiūlymų.

riešuto atspalvio medinės grindys
Interjeras: Namie geriausia. Spalva: Riešutas. Rūšingumas: Rustic.

 

Kaip gimsta mūsų gaminiai

Glaudus bendradarbiavimas su partneriais daugiau nei 20-yje šalių, platus dizainerių tinklas ir profesionali komanda leidžia pateikti rinkai aktualius gaminius. Siūlome itin platų ąžuolinių grindų, durų, laiptų, grindjuosčių asortimentą, kuris gali patenkinti labai skirtingų klientų lūkesčius.

Daugiau nei 3 milijonai kvadratinių metrų suklotų grindų, unikalių produktų, tokių kaip dvisluoksnė grindų konstrukcija su „Ecoboard“, kokybės sertifikatai, atsparumas drėgmei, idealus pritaikomumas šildomoms grindims ir 5 m. garantija užtikrina, kad „Medžio stiliaus“ gaminiai jūsų namuose tarnaus ilgus metus.

Vis dar sunku apsispręsti? Susisiekite su mumis dėl konsultacijos arba atvykite į vieną iš penkių „Medžio stiliaus“ salonų ir mes jums padėsime.

Specialūs pasiūlymai

Left Right
Akcija!
Populiarus pasirinkimas! Ąžuolinės parketlentės 49,90 Eur/m²
Populiarus pasirinkimas! Ąžuolinės parketlentės 49,90 Eur/m²
 • Vienas populiariausių mūsų klientų pasirinkimų!
 • Natūralios gamtos raštai jūsų namų interjerui.
 • Rinkitės norimą parketlenčių spalvą.
 • 100% pagaminta Lietuvoje.
 • Idealus pasirinkimas grindiniam šildymui.
LOFT – iš gamtos į šiuolaikiškus namus!
 • Unikalus produktas mūsų asortimente
 • 180 mm pločio lenta – ribotas kiekis!
 • Natūralus medžio šakotumas, unikalus gamtos kurtas raštas
 • 100% pagaminta ąžuolo meistrų Lietuvoje
Nordic – skandinaviškas natūralumas namuose
 • Natūralaus ąžuolo tekstūra, šiaurietiška estetika
 • Riboto kiekio pasiūlymas
 • Tinka šildomoms grindims
 • 100% pagaminta ąžuolo meistrų Lietuvoje
Akcija!
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys 499 Eur / kompl.
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys
499 Eur / kompl.
 • Individuali gamyba pagal jūsų išmatavimus
 • Populiariausia balta durų apdailos spalva
 • Nemokama konsultacija
 • Ąžuolo masyvo vidaus durų komplektas
 • Puiki garso izoliacija, tvirtumas, ilgaamžiškumas
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
Akcija!
Herringbone 90° parketas 39,90 Eur/m²
Herringbone 90° parketas
39,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims
Akcija!
Ąžuolinės grindinės lentos 34,90 Eur/m²
Ąžuolinės grindinės lentos 34,90 Eur/m²
 • Platus spalvų pasirinkimas!
 • Puikiai tinka šildomoms grindims.
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas.
 • 100% pagaminta Lietuvoje.
Akcija!
Chevron 45° parketas 54,90 Eur/m²
Chevron 45° parketas
54,90 Eur/m²
 • Klasikinis Prancūziškos eglutės klojimas
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Puikiai tinka šildomoms grindims

Susisiekite!

Dėl individualaus pasiūlymo su jumis susisieksime per 1 darbo dieną.


  Maksimalus failo dydis - 10 MB

  Susisiekite!

  Dėl individualaus pasiūlymo su jumis susisieksime per 1 darbo dieną.


   Susisiekite!

   Dėl individualaus pasiūlymo su jumis susisieksime per 3 darbo dienas.


    1 iš 2
    1Kokie produktai jus domina?

    Specialūs pasiūlymai

    Įrašykite dominantį kiekį

    Pasirinkite

    Atgal

    Pasirinkite

    Durys

    Įrašykite vienetų skaičių

    vnt

    Pasirinkite durų stilių

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis durų modelius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis durų modelius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis durų modelius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis durų modelius

    Grindys

    Įrašykite kiekį kv. m.

    m2

    Pasirinkite klojimo raštą

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Atgal

    Pasirinkite vieną ar kelis atspalvius

    Grindjuostės

    Įrašykite kiekį

    m

    Pasirinkite grindjuostės tipą

    Atgal

    Pasirinkite dominantį modelį

    Atgal

    Pasirinkite dominantį modelį

    Laiptai

    Įrašykite pakopų kiekį

    pakopų vnt

    Pasirinkite laiptų formą

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį

    Atgal

    Pasirinkite atspalvį