Ąžuolas ąžuolui nelygu: medienai įtakos turi visos sąlygos, kaip ir kur augo pats medis. Lyginant įvairią medieną, galima daryti išvadą – kuo prastesnėmis sąlygomis augo medis, tuo vertingesnė jo mediena. Štai todėl labiausiai vertinama iš atšiaurių kraštų gaunama ąžuolo mediena. Ąžuolo, kuris augo smėlingame dirvožemyje, žievė bus stora, tamsi, o mediena – šviesios šiaudų spalvos. Mediena labai kieta, neelastinga. Jei ąžuolas išaugo netoli vandens, pavyzdžiui, ant upės, ežero kranto, pelkingoje vietoje, tokia mediena vadinama švinine, geležine. Tokie ąžuolai išsiskiria tiesiu kamienu ir tankia lapija. Žievė kieta, dėmėta, šviesiai pilka, su melsvu atspalviu. Mediena turi rožinį atspalvį, plačias rieves. Medienos elastingumas labai geras, tačiau džiovinant dažnai skyla. Neįprastai sunki mediena.
Į mūsų gamyklą ąžuolo mediena atkeliauja iš įvairių Europos šalių, bet pirmiausia rąstai pasiekia mūsų lentpjūves, mums svarbu atsakingai kontroliuoti visą procesą nuo pirmos dar žalios medienos lentos.
Džiovinti ąžuolo medieną reikia natūraliai. Naudojant bet kokį proceso pagreitinimą, rizikuojame sugadinti medieną dėl atsiradusių įtrūkimų. Mūsų gamykloje naudojame konvekcines belgiško tipo džiovyklas: ilgas džiovinimas, keičiant temperatūrą, maksimaliai sukuriant natūralią aplinką. Taip išdžiovinta mediena neskilinėja, nelūžta gamybos metu, o žmogui tarnauja ilgai ir patikimai. Mes neskubiname procesų, nes ir gamtoje reikia šimtmečio, kad ąžuolas taptų brandžiu medžiu.
Kartais klientai susirūpina, ar, tenkindami augantį vartojimą, ne per daug apskritai kertame medžių? Mes tikime, kad rūpestingas žmogus gali ir turi su visais gamtos turtais elgtis atsakingai: naudoti, tiek, kiek reikia, atsodindamas mišką, ąžuolynus, nepažeisdamas pusiausvyros. Mes branginame išties ribotus ąžuolo išteklius – nedingsta nei menkiausia skiedrelė, kažkada kilusi mintis gaminti briketus šildymui pasiteisino.
Mes vertiname ir branginamą ąžuolą. Kalbėdami apie jį ir savo darbą, tikime, kad ugdysime atsakingą požiūrį į tvarų vartojimą.