Lankstus gyvenimo būdas bei vis labiau augantis dėmesys sveikai gyvensenai suformavo naujas kryptis ir interjero dizaine: naujose medinių grindų bei medinių pertvarų ar sienelių kolekcijose pristatomas vis gausesnis spalvų, raštų bei apdailos pasirinkimas, jungiantis erdvės funkcionalumą, jaukumą ir eleganciją.
Šiuolaikiški sienų bei grindų dizaino sprendimai atveria naujas galimybes ne tik komercinėms, bet ir gyvenamosios erdvėms – nuo pertvarų ar aukštų durų iki itin apgalvoto erdvės planavimo, vientisą grindų plotą atskiriant skirtingomis grindų dangomis, pakopomis ar pertvaromis. Taip namų ar darbo erdvės įgyja nesenstančios elegancijos atspalvių, jose yra gera garso izoliacija bei sukuriama aplinką gerai savijautai puoselėti.
Dizaino sprendimų lankstumas erdvėse dar niekada nebuvo toks aktualus, koks yra šiandien. Pastaraisiais metais namų erdvės transformavosi – daugiau žmonių pradėjo dirbti iš namų bei daugiau laisvo laiko leisti namuose, su draugais organizuoti nedidelius renginius uždarose patalpose. Tai turėjo įtakos ir architektų bei dizainerių sprendimams, atsiranda vis daugiau nestandartinių idėjų įgyvendinimo: nuo vientisų erdvių padalinimo iki jų atskyrimo medinėmis pertvaromis, kurios įneša jaukumo ir klasikos estetikos į šiuolaikines erdves bei žmogaus gyvenimo būdą.
Natūrali mediena asocijuojasi su gamta, o dabartinė tendencija yra sukurti sustiprintą, labiau išreikštą komforto jausmą. Elegantiška ir rafinuota ąžuolinių grindų apdaila klojimo raštais ir spalvų tonais suteikia tradicinėms grindims intelektualumo. Tai naujas žvilgsnis į ąžuolo grindis – nebe iš mums įprastos tradicinės („rustic“) perspektyvos, o iš naujai besiformuojančio kultūrinio matymo lauko. 2024 m. vyksta esminis medinių grindų ir medinių pertvarų spalvos pokytis. Šviesios medienos spalvos jau praeityje. Šiandien atsisveikiname su šviesiai gelsvais atspalviais ir įsileidžiame tamsius spalvų tonus.
Medinės grindys yra atrandamos iš naujo per kintančius dizaino ir grindų klojimo raštus: naujos proporcijos ir spalvų tonai keičia „žaidimą“ bei diktuoja naują estetikos suvokimą. Šią tendenciją lydi eksperimentai su mediena interjere, siekiant išnaudoti šios medžiagos natūralumą ir taip kurti laisvės ir elegancijos derinį. Medinės pertvaros – taip pat šios tendencijos dalis, jos kuria kontrastingą dizainą ir atskleidžia unikalius gamtos kuriamus raštus bei atidengia medžio viduje slypinčias šerdis, ko įprastai plika akimi negalime pamatyti. Mediena iš naujo konceptualizuojama ir pritaikoma Gen-Z kartai, kuri supranta ilgalaikę medienos vertę bei jos nostalgiją keliančias savybes.
Kurį laiką vyravusį norą gyventi kuo atviresnėje erdvėje 2024-aisiais metais pakeis noras atskirti erdves, sukuriant namuose jaukesnes, privatesnes bei garsą labiau izoliuojančias erdves. Tokią tendenciją patvirtina ir „Google Trends“ duomenys: per pastaruosius metus pasaulyje net 130% išaugo „broken plan living“ (liet. terminas apibūdinantis įprastą vientisos erdvės suskirstymą į atskiras erdves, pasitelkiant skirtingų struktūrų grindis, pertvaras ir pan.).
Poreikis erdvių, pritaikytų skirtingoms veikloms, auga. Tai įgyvendinti padeda universalios kambarių pertvaros, o būtent ąžuolinės pertvaros ne tik atlieka minėtą funkciją, bet ir papuošia erdves elegantišku paviršiumi bei laikui nepavaldžiomis 3D konstrukcijomis. Vis dažniau tokias meniškas bei elegantiškumu apgaubtas pertvaras galime pastebėti ne tik gyvenamuosiuose namuose, bet ir komerciniuose interjeruose, siekiant kurti atskiras erdves darbui, poilsiui bei privatumui. Ar ąžuolinės pertvaros tampa ypač svarbiu interjero akcentu lyg meno šedevru?
Į šį retorinį klausimą galima atsakyti apsilankius „Medžio stiliaus“ salone arba internetinėje galerijoje. Atrasti „Medžio stiliaus“ katalogą – tai tarsi žengti į šiuolaikinio meno galeriją, kurioje kiekvienas kūrinys turi galią transformuoti bei pakylėti erdves bei namus į kitą lygmenį. Tai ne tik medinės grindys ar medžio pertvaros, tai – meistriški kūriniai, kuriuos sukūrė gamta bei Lietuvos medžio meistrai.
Pavyzdžiuose pateiktų interjerų bei nuotraukų autoriai: interjero dizainerė Eugenija Bogdanavičiūtė, fotografė Gerda Ramonė; interjero studija „InArch”, fotografė Lina Adinavičienė; interjero dizainerė Katie Malik, fotografas Maciek Platek; interjero studija „NOI”, interjero studija „SA home”, fotografas Vytenis Raubickas.