Šviesa, erdvė, stiprus pamatas ir natūralios, kokybiškos medžiagos buvo pagrindiniai kriterijai Guodai ir Laimiui statant savo svajonių namus. Klaipėdos rajone įsikūrusi pora kruopščiai planavo ir rinkosi kiekvieną detalę, o įkvėpimo sėmėsi iš nostalgiškų prisiminimų apie vaikystės dienas, praleistas pas senelius, kur tvirtos, natūralios ąžuolo grindys tarnavo iš kartos į kartą. Jų namuose apgalvotas kiekvienas kampas, netgi tai, kur kyla ir leidžiasi saulė, kad būtų galima grožėtis saulėlydžiais nuo terasos.
„Norėjome praktiškos, minimalistinės erdvės, kuri tarnautų mums, o ne mes jai. Namus kūrėme patys, pasitelkdami techninę pagalbą iš architektų bei interjero dizainerių. Didžiausią dėmesį kreipėme į rėmus – grindis, duris ir langus, į jų ilgaamžiškumą, kokybę bei ekologiškumą,” – sako Guoda.
Šviesias medines grindis ir baltas, skandinaviško stiliaus ąžuolines duris iš „Medžio Stiliaus“ pora teigia pasirinkusi po kruopščių paieškų. „Viena iš pagrindinių priežasčių“, pabrėžia Guoda, „dizainerių ir architektų patarimas investuoti į tvirtą pamatą. Galima taupyti baldams, užuolaidoms ir kitoms detalėms, bet kokybiški – medinės grindys, durys ir langai – yra esminiai. Šiuos elementus pakeisti sudėtingiausia“.
Ąžuolinės grindys – šiluma, komfortas ir praktiškumas
„Medžio Stiliaus“ ąžuolinių grindų pasirinkimą lėmė ir nostalgiški vaikystės prisiminimai. „Abu su vyru užaugome kaimuose ir vis kalbėdavome, kokios tvirtos buvo mūsų senelių natūralios ąžuolo grindys. Tad norėjome kažko panašaus“, dalijasi Guoda. Šiuolaikinių technologijų dėka inžinerinės medinės grindys yra dar tvirtesnės, patvaresnės ir lengviau prižiūrimos, puikiai tinkančios net virtuvei, kur vyksta tiek daug veiksmo.
Svečius, šeimą, draugus, vakarėlius mėgstanti pora teigia, jog praėjus trims metams po įkurtuvių jie džiaugiasi savo pasirinkimais. Atviro plano būste medžio ir akmens virtuvės sala įrengta ant ąžuolinių grindų yra centrinis taškas. „Nuostabu turėti namus, kuriuose svečiai jaučiasi laisvai, o mes nesijaudiname dėl sugadintų grindų ar dėmių. Žavimės ąžuolo grindų natūralumu, tikro medžio raštais ir tai, kad jas paprasta bei lengva prižiūrėti“, – sako Guoda.
Prie bet kokio oro prisitaikančios ąžuolo grindys karštu oru neįkaista, o žvarbų rudenį ar žiemą skleidžia jaukumą bei šilumą. Guoda pažymi: „Rinkomės grindis, kurios puikiai derėtų su grindų šildymo sistema. Mūsų namų šildymo išlaidos yra nedidelės, nes natūralus ąžuolas efektyviai išlaiko šilumą ir prisitaiko prie klimato sąlygų.”
Prekių ženklų dizaino ir kūrybos vadove dirbančiai Guodai namai dažnai tampa ofisu. „Darbo aplinka turi būti jauki, rami ir įkvepianti. Šauniausios kūrybinės mintys man ateina tiesiog įsitaisius ant grindų, – juokiasi ji. – Vyrui sakiau, kad galiu gyventi ir be baldų”.
Pora būstu dalinasi su žaismingu miniatiūriniu pudeliu Gazu. Tad natūralia, kokybiška, be jokių toksinų ir kenksmingų medžiagų, žmonėms ir gyvūnams draugiška grindų danga džiaugiasi ir jis.
Erdvė šviesai ir saulėlydžiams
Nuo nulio statyti namus – procesas kupinas tiek iššūkių, tiek ir inovatyvių idėjų. „Buvo įdomu, kai interjero dizaineriai pristatė 3D modelį, demonstruojantį kaip erdvė atrodys skirtingais metų laikais, skirtingu dienos metu ir kaip keisis apšvietimas“, prisimena Guoda. „Remdamasi juo, koregavau langų padėtį svetainėje, kad maksimaliai išnaudotume natūralią šviesą dienos metu, o nuo gegužės iki rugsėjo visada matytume saulėlydžius terasoje.“ Plačios terasos durys ir strategiškai išdėstyti langai užtikrina, kad saulėlydžiai būtų matomi visu grožiu.
Sumaniai suprojektuotas U formos būsto išplanavimas suteikia erdvę susibūrimams ir ramiam poilsiui: tuo pat metu viename namo gale galima ilsėtis, kol kitame vyksta pramogos. Svetainė sklandžiai pereina į terasą, sujungdama vidinį ir išorinį gyvenimą. Pirmenybė čia teikiama komfortui, funkcionalumui ir praktiškumui.
Aplink grindis, duris ir langus sukurtas interjeras nudažytas žemiškomis ir neutraliomis spalvomis. Dominuoja natūralus akmuo, medis, linas. Pora vengia perteklinių detalių, todėl erdvė ir šviesa namuose jaučiasi dar labiau. „Kai ilgimės spalvų ar detalių“, priduria Guoda, „tiesiog pamerkiame spalvingą gėlių puokštę. Tai suteikia gyvybės erdvei, o kai pabosta viena spalva, nesukdami galvos galime ją pakeisti kita.“
Kelionė link svajonių namų nebuvo be iššūkių. „Ką darytume kitaip? Sunkiausia buvo elektros ir apšvietimo planavimas, todėl tai peržiūrėtume dar atidžiau,” – pripažįsta Guoda. Visiems planuojantiems ar jau įsirenginėjantiems savo namus pora pataria pasitikėti intuicija, būti ryžtingiems, jeigu kažkas atrodo ne taip – visuomet klausti, ir svarbiausia – rinktis patikimus srities profesionalus bei kokybiškas medžiagas.