Blogas

2023-02-09

Įspūdinga A. Ingelevičiaus fotografijų paroda „Kūrėjas ir miestas“ gimtojo Kauno dar nepalieka

Vasario 3 d. uždarėme ypatingą A. Ingelevičiaus parodą „Kūrėjas ir Miestas“, kurią nuo 2022 m. spalio eksponavome „Medžio stiliaus“ salone Kaune, Tunelio g. 20. Įspūdingoje Lietuvos Nacionalinio muziejaus parodoje lankytojai galėjo pamatyti A. Ingelevičiaus meistriškai užfiksuotas Kauno prieš 100 metų akimirkas. Paroda pirmąkart eksponuota gimtajame mieste.

Tačiau nors „Medžio stiliaus“ erdvių ir nebepuoš, „Kūrėjas ir miestas“ Kauno dar nepalieka.

A Ingelevičiaus parodos atidarymas

Nuo pirmos akimirkos, kai pasirodė salono erdvėse, „Kūrėjas ir miestas“ kėlė nuostabą ir susižavėjimą, žadino senojo Kauno nostalgiją ir sentimentus bei pabėrė subtilaus humoro akimirkų.

Paroda sulaukė itin didelio populiarumo, ją aplankė dešimtys miestiečių. Norintiems giliau pažinti A. Ingelevičiaus fotografijos pasaulį buvo suorganizuota 19 ekskursijų-susitikimų su kuratoriumi G. Grižu. Visiems parodos vaizdai buvo įsimintinas atradimas, apie ką liudija ir lankytojų komentarai.

Ypač daug dėmesio parodai skyrė Kauno ir kitų miestų interjero dizaineriai, architektai, NT vystytojai, žmonės, kurie betarpiškai savo idėjomis ir darbu keičia ir tobulina mūsų aplinką, atneša menines ir technologines naujoves, nauja atranda ir subtiliai įprasmina tradicines medžiagas.

Šaknis Kaune turinčius lankytojus A. Ingelevičius grąžino į jų tėvų ir senelių miestą, tarsi sujungė kelias kartas, privertė prisiminti girdėtas istorijas, betarpiškai išgyventi šeimos patirtis, įspūdžius, su konkrečiomis vietomis susijusius įvykius.

Jaunos kartos architektams paroda buvo tarsi žaidimas: atpažinti vietas, miesto erdves, kurios šiandien atrodo kitaip, įsivaizduoti, koks būtų miestas be praūžusių nelaimių, naujai įvertinti per visus 100 metų įgyvendintus architektūros ir statybos sprendimus.

Mums ši paroda buvo didelis ir svarbus įvykis. Kauno visuomenei ir svečiams pristatėme unikalų menininką bei jo kūrinius, kartu pamąstėme apie tai, koks buvo miestas prieš 100 metų ir koks jis dabar, įvertinome, kaip žmonės ir laikas keičia aplinką, tuo pačiu pasvajojome, ką mes paliksime miestui, ateinančioms kartoms.

Visus lankytojus sujungė suvokimas, kiek nuo mūsų darbo, pastangų ir gebėjimų bei pagarbos žmogui priklauso, koks miestas bus po kito šimtmečio. Neabejojame, kad drauge galime sukurti aplinką, kurioje gyvos tradicijos, harmoningai derančios su inovacijomis.

Jei nespėjote aplankyti parodos Kauno salone, nenusiminkite. Jau nuo liepos mėn. ją vėl galėsite išvysti M. K Čiurlionio dailės muziejuje.

Left
Right

Specialūs pasiūlymai

Left Right

Susisiekite!

Užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą atitinkantį Jūsų poreikius.

Susisiekite!

Skambinkite +370 660 81000

  Susisiekite!

  Skambinkite +370 660 81000

   Susisiekite!

   Skambinkite +370 660 81000

    Atsisiųsti katalogą