Blogas

2020-03-03

Parketo raštų istorija

„Herringbone“

Dažnai interjero dizainas pradedamas kurti nuo grindų, „kylant“ aukštyn. Įprastas būdas išsiskirti klojant ąžuolines grindis yra geometrinių mozaikos modelių naudojimas vietoje tiesių lentų. Šie geometriniai raštai yra žinomi kaip „parketas“, prancūzų kalba reiškiantis „mažas skyrius“. Labiausiai paplitęs ir gerai žinomas parketo grindų stilius yra „herringbone“ raštas. Tokios eglutės galai klojant klasikiniu būdu „persidengia“ vienas su kitu, nes galai pjaunami 90 laipsnių kampu.

Ankstyviausius „herringbone“ modelio pavyzdžius galima pamatyti sudėtinguose senovės Egipto elito papuošaluose ir senovės Italijos kilmės audiniuose. Romos imperijoje šis raštas buvo naudojamas kelių dangų sistemose, kad būtų sukurta ypač tvirta ir stabili kelio danga.

Pavadinimas, neabejotinai, kilo nuo panašumo į žuvies kaulus, žuvies skeletą. Populiarumą atnešė geometrinių formų pasikartojimas, o raštas naudojamas tiek audiniuose, tiek sienų tapetų marginime, grindų klojime.

„Herringbone“ parketas dažnai naudojamas norint sukurti ypatingą erdvę. Kintančios parketo spalvos, alyvuotos ar padengtos subtiliu atspalviu, yra dar vienas puikus būdas suteikti šiuolaikišką įspūdį klasikiniam raštui.

 

„Chevron“

 „Chevron“ raštai taip pat dažnai naudojami interjero dizaine ir heraldikoje. Įdomu tai, kad jie iš pradžių buvo naudojami keramikoje ir akmens drožiniuose. Pirmieji šio stiliaus egzistavimo įrodymai datuojami 1800 m. pr. Kr. Ilgai buvo manoma, kad „chevron“ raštas kilęs iš Graikijos. Tačiau archeologiniai atradimai Prancūzijoje rodo, kad jis buvo naudojamas Normandijos heraldikoje. Labiausiai tikėtina, kad „chevron“ grindys turi savo šaknis būtent šioje Prancūzijos teritorijoje.

Įdomu, jog „Chevron“ raštai yra naudojami policijos pareigūnų dėvimų uniformų laipsniui ar tarnybai nurodyti.

„Chevron“ modelio medinės grindys yra įrengiamos taip, kad būtų sukurta „V“ forma. Jos gali būti klojamos lygiagrečiai sienoms arba įstrižai. Abu būdai yra naudojami šio stiliaus grindims montuoti. Jie dažnai sutinkami dideliuose elegantiškuose pastatuose visose Europos šalyse.

„Chevron“ medinės grindys sudaro įspūdį, kad kambarys yra didesnis, nei yra iš tikrųjų, sukuria optinę iliuziją, kad jis yra platesnis ar ilgesnis. Štai kodėl šiais laikais „Chevron“ grindys yra nepaprastai populiarios tarp mažesnių namų ar kambarių savininkų, nes žmonės nori pakeisti proporcijas, kad kambarys atrodytų erdvesnis.

Prancūziškąs eglutės raštas taip pat nuostabiai atrodo ir didesniuose kambariuose. Šis modernus ir novatoriškas grindų sprendimas yra puikus tiems, kurie nori išsiskirti ir ieškoti kažko neįprasto.

Lietuvoje įprasta abu parketo raštus įprasta vadinti „eglute“ – kiekviena šalis tarsi parenka sau artimą pavadinimą. Tačiau visi sutaria: tai įspūdingas, žaismingas ir stilingas būdas kloti grindis. Mes galime tik papildyti, būtent ąžuolinės grindys eglute – ne tik stilius, bet ir ilgalaikis tarnavimas jūsų namuose.

Visi specialūs pasiūlymai

Susisiekite!

Užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą atitinkantį Jūsų poreikius.

Susisiekite!

Skambinkite +370 660 81000

    Susisiekite!

    Skambinkite +370 660 81000

      Atsisiųsti katalogą