Naujojo salono interjeras puikiai atspindi Medžio stiliaus filosofiją: erdvė atskleidžia ąžuolo grožį, natūralus medis yra pagrindinė dizaino ,,ašis” stiliaus ir estetikos požiūriu. Tuo pačiu tai labai efektyviai ir funkcionaliai išdėstytos erdvės, patogios tiek darbuotojams, tiek salono lankytojams.
Apie interjero kūrimo iššūkius kalbame su salono interjero dizaineriu Eivaru Rastausku.
Koks uždavinys buvo sudėtingiausias kūrybine prasme?
Pirmiausia, buvo labai svarbu pritaikyti naujas pastato erdves „Medžio stiliaus“ gaminiams išdėlioti, turėjo atsirasti savotiškas pasakojimas ir veikimo mechanizmas, kaip mes pasitinkame klientą, kaip prisistatome ir kokiu principu kalbame apie gaminius.
Klientas atėjęs patenka į gana netikėtą erdvę, labiau primenančią saloną, o ne parduotuvę. Kokia mintis slypi už šio sprendimo?
Iš tiesų, užlipus laiptais klientą pasitinka loungezona, kuri sąmoningai projektuota tokia erdvi ir atvira vaizdui į Dainų slėnį. Klientas turi galimybę nusivilkti paltą tam skirtoje spintoje – drabužinėje, išgerti kavos, tiesiog susiorientuoti erdvėje. Klientai nori konsultuotis, tartis, apžiūrėti detaliai gaminius, įvertinti jiems tinkamus, pamatyti ąžuolo spalvų ir faktūrų derinius – neabejotinai, klientai praleis daug laiko. Todėl būtina sukurti tam pritaikytą, patogią erdvę bei nuotaiką. Taip šita klientui skirta erdvė suteikia įspūdį, kad patekai į saloną, o ne į parduotuvę. Labai tikiu, kad žmonės palankiai įvertins mūsų sprendimą.
Gaminių ekspozicija – svarbiausia vieta, nes ateiname rinktis ąžuolinių grindų, durų ar laiptų. Kaip pavyko išties gausų asortimentą sudėlioti taip, kad būtų patogu rinktis?
Ekspoziciją suskirstėme į tris aiškias zonas – grindys, durys, laiptai, kas padeda klientui lengvai orientuotis ir lengvai susirasti, kas jį domina.Ekspozicija užbaigiama mediniu amfiteatru, kuris veikia ir kaip „Medžio stiliaus“ laiptų gamybos galimybių pavyzdys ir kaip konferencijų bei susitikimų zona.
Naujame salone sukurtos ir administracinės, biurų patalpos. Kokie kelti tikslai būtent darbo vietoms?
Planuojant darbo kabinetus, tikslas buvo sukurti kuo jaukesnes darbo vietas, todėl visi stalai nuo salono yra atitverti gelių vazonais. Visi kabinetai turi namams būdingas dokumentų spintas ir komodas, vizualiai jaukumo suteikia akustiniai sienų paneliai pagaminti iš veltinio. Visame projekte siekėme ir darbo erdves, ir kliento erdves padaryti kuo labiau neformalias, pats betoninis pastatas su milžiniškais langais į ąžuolyną leido nutolti nuo korporatyvaus interjero.
Įspūdingi ekspoziciniai baldai. Jie specialiai kurti šiam interjerui?
Nemažas iššūkis buvo sukurti ir pritaikyti ekspozicinius baldus, kadangi „Medžio stilius“ turi labai platų gaminių asortimentą. Siekėme, kad visi skirtingi gaminiai turėtų bendrą estetiką, o pateikimas kiek įmanoma juos jungtų tarpusavyje. Interjere suprojektuoti 5 dideli baldai – spintos, kurie dalina erdves, yra ekspozicijos dalis, taip pat veikia kaip drabužinės, archyvas ir pavyzdžių susidėjimas. 90 proc. salono ir parduotuvės baldų yra suprojektuoti nuo nulio ir pritaikyti konkretiems poreikiams. Todėl iššūkis buvo darbo apimtis, pastangos įsigilinti į kiekvieną ąžuolo gaminį. Baldinius sprendimus padėjo įgyvendinti „Narbutas Lietuva“.
Kuria įgyvendinta idėja labiausiai didžiuojatės?
Labai džiugina bendras rezultatas, unikalūs sprendimai, darbas su įdomiu ir naujovėms atviru klientu – „Medžio stiliaus“ komanda.
Dėkojame už pokalbį! Neabejojame, kad salono lankytojai taip pat bus sužavėti įdomiais interjero sprendimais.
Fotografas: N.Tukaj
Baldinius sprendimus padėjo įgyvendinti „Narbutas Lietuva“.