Vidaus durys: išmintingai parinktos kambario durys formuoja stiliaus tendencijas

Interjero dizaineriai vienbalsiai sutaria, kad vyraujanti pastarojo meto tendencija – natūralumas, siekis artėti prie gamtos, naudojant natūralias, gamtos suformuotas ar užaugintas ir atsakingai perdirbtas medžiagas. Vis daugiau interjere derinamas medis, akmuo, natūralūs audiniai. Tai sąlygoja bendras žmonių rūpinimasis sveikatai palankia aplinka, ekologiškumu, tvarumu: nuo maisto, rūbų iki interjerų, bendrai gyvenimo būdo. Stiprėjanti tendencija atneša sprendimus, kurie yra ne tik ekonomiškai pagrįsti, bet kuria naują stilistiką – „mažiau yra daugiau“, vertinamas gaminių ilgaamžiškumas, funkcionalumas suvokiamas plačiau, ieškome erdvės emocijas keliančioms istorijoms.

Kaip ši tendencija reiškiasi kuriant interjerą? Kokios vidaus durys padeda kurti stilių, jaukią aplinką? Kaip tinkamai pasirinkti ir apie ką mąstyti atsakingose vidaus durų paieškose? Juk kambario durys – ne tik erdvės atskyrimo priemonė, bet svarbi bendro interjero dalis.

Vidaus durys salone
Vyraujanti tendencija renkantis vidaus duris – natūralumas, siekis artėti prie gamtos.

Kodėl natūralus medis nugali faneruotas ar laminuotas vidaus duris?

Atsakymas tarsi paprastas: tikras daiktas visada geriau už imitaciją ar sintetinį pakaitalą. Tačiau verta panagrinėti giliau, ką gauname, jei perkame faneruotas ar laminuotas kambario duris.

Faneruotų durų gamybai naudojama vidutinio tankumo medienos plaušų plokštė (MDF). Ji yra medžio lukšto pagrindas, kuriuo dengiama durų varčios plokštė. Visa tai yra padengiama laku. Įsigiję tokias vidaus duris turėsite medienos vaizdą, bet žinosite, kad tai tik vaizdas, kuriam sukurti naudojami klijai (plokštės gamybai), lakas, kuriuo dengiamas paviršius. Atitinkamai, visada naudinga klausti gamintojo ar pardavėjo, kokios medžiagos naudotos tiek klijų, tiek lako gamybai – juk visi siekiame sveikatai palankios, saugios aplinkos! Belieka tik priminti, kad žema kaina – jau akivaizdus indikatorius, kad gali būti naudojamos ne pačios aukščiausios kokybės medžiagos.

Laminuotos vidaus durys gali sudominti savo išvaizda, spalva, bet tai tik pirmas neįsigilinusio kliento įspūdis, kuris keičiasi analizuojant, iš ko tokios durys gaminamos. Laminatas yra dirbtinė medžiaga, gaminama iš įvairių medžiagų: popieriaus, melamino plėvelės, CPL tipo laminato, stiklo pluošto.

Jei faneruotos durys bando priartėti savo išvaizda prie medinių durų, tai laminuotos durys – tik medinių durų imitacija dirbtine plėvele. Rinkai reikia ir tokio gaminio, tačiau mūsų tikslas – padėti kiekvienam žmogui tapti informuotu klientu, kuris geba užduoti klausimus, moka rinktis ir visada racionaliai pasverti naudas bei rizikas.

Modernios medinės vidaus durys
Modernios medinės vidaus durys. Nuotrauka: Patrycja Kaszewska. Spalva: 3305, bespalvė alyva.

Natūralaus medžio vidaus durys – gyvenimo kokybė, stilius ir protinga investicija

Tai patvirtina Justina Skurdelytė, interjero dizaino studijos OUYOU dizainerė: „Esame tvaraus gyvenimo būdo puoselėtojai. Pirmenybę teikiame natūraliems produktams gautiems iš gamtos. Medis – ilgaamžis, lengvai atnaujinamas. Tai reiškia, kad tarnaus ilgus metus. Dieviname medžio tekstūriškumą, išvagotą reljefą. Jis nepaprastai dailiai išryškėja skirtingame apšvietime, suteikia dekoratyvumo interjerui.“

Modernios kambario durys
Interjero dizainas: Justina Skurdelytė, Marius Simokaitis, OUYOU. Nuotraukos: Gedmantas Kropis. Medinės durys (Modernus stilius, NCS S 9000-N), grindjuostės iš „Medžio stiliaus“

Studijos sukurtas unikalus, ultramodernus interjeras puikiai iliustruoja vis smarkiau įsivyraujančią tendenciją:
•  Natūralus medis kuria savitumą pačios medienos grožiu, raštais, faktūra;
•  Vidaus durys yra svarbus interjero elementas, nes vertikali durų plokštuma prikausto dėmesį, kelia emocijas, skleidžia medžio šilumą, kuria jaukumą;
•  Tokios durys yra ilgaamžės – protingai investavę sutaupote ilgalaikėje perspektyvoje, keliate būsto vertę;
•  Kokybiškos ąžuolinės kambario durys tobulai atlieka funkcijas: nepraleidžia garso, sandarios, tvirtos, lengvai atnaujinamos, prižiūrimos. Alyvuotas ar dažytas paviršius yra atsparus drėgmei.

Natūralaus ąžuolo durų varčia yra inžinerinis arba dygiuotas ąžuolo masyvas. Plokštuminių durų varčia – ąžuolo masyvas, klijuotas prie specialaus plokštuminių durų skydo. Durų stakta yra dygiuotas ąžuolo masyvas, o apvadų pagrindas – dygiuota ąžuolo mediena, dengta vientisu ąžuolo lukštu. Ąžuolinės vidaus durys, kurių įvairovę rasite „Medžio stiliaus“ salonuose, yra sumaniai ir techniškai tiksliai atliktas gaminys, naudojant natūralaus ąžuolo medieną iš atsodinamų miškų, laikantis tvaraus naudojimo principų.

Ąžuolinės kambario durys: modelių įvairovė visiems skoniams

Aptarus vidaus durų gamybos įvairovę, nerkime į stiliaus bei modelių pasiūlos platybes.

Skandinaviško stiliaus durys

Skandinaviško stiliaus durys – vienas mėgstamiausių, nes padeda sukurti minimalistinį ir funkcionalų interjerą. Skandinaviško stiliaus populiarumo paslaptis neįminta, tęsiasi jau daugelį metų ir tendencija tikrai išliks.

Lygūs šviesūs ar net balti sienų, durų, baldų paviršiai atveria erdvę, kad žmonės galėtų ją užpildyti emocijomis, idėjomis, santykiais, netrukdomi dėmesio reikalaujančių interjero elementų.

Baltai dažytos medinės kambario durys
Skandinaviško stiliaus durys, spalva RAL 9003.

Mūsų salonuose skandinaviško dizaino durys, įkvėptos šiaurietiško minimalizmo, pasižymi universalumu ir subtilia elegancija. Jos puikiai dera prie bet kokio interjero dizaino stiliaus.

Galite rinktis skandinaviškas duris su stiklu arba be jo, bet kokio spalvinio varianto iš RAL ir NCS paletės. Norite prabangesnio efekto? Derinkite duris su aukščiausios kokybės furnitūra, pavyzdžiui, „Olivari“ durų rankenomis.

Skandinaviško stiliaus durys
Plačios skandinaviškų durų dizaino ir aksesuarų galimybės leidžia sukurti norimą stilių namuose.

Ieškote kažko unikalaus: frezuotos Velvet durys

Itin modernios medinės durys šiuo metu yra interjero dizaino atradimas. Naujausia tendencija yra vadinamosios „aksominės“ arba Velvet durys – gali būti frezuotos net pagal individualius dizainerių sumanymus.

Durų paviršiuje preciziškai išfrezuoti grioveliai, kurie sukuria banguojantį paviršių, o šis įdomiai ir kitaip žaidžia su šviesa. Šiuolaikines Velvet duris mėgsta rinktis tie, kurie kuria šiuolaikinio stiliaus interjerus, kur griežtas linijas, logiškas ir funkcionalias erdves pagyvina ypatingo dekoro vidaus durys. Velvet durų tendencija populiarėja, ir nesunku suprasti kodėl. Tokios durys suteikia prabangos bet kokiems namams, nes yra subtilios ir kartu traukia akį.

Modernios durys interjere
Velvet durys. Spalva: C-3418 Kakava.

Amžina klasika niekada neišeina iš mados

Klasikinės ąžuolo masyvo durys šimtmečius buvo tradicinių namų pagrindas ir šiandien vis dar yra labai paklausios. Šie durų modeliai garsėja savo ilgaamžiškumu, tvirtumu ir natūraliu grožiu. Natūralus ąžuolas su spalvų, raštų žaisme sukuria alyvuotų klasikinio stiliaus durų žavesį ir populiarumą. Natūralumo grožis atsiskleidžia derinyje su alyvuotomis ąžuolo grindimis, kurias vėlgi galima kloti daugybe raštų. Derinant tos pačios spalvos ąžuolo masyvo klasikines duris, grindų dangą ir grindjuostes, galutinis rezultatas dvelkia vientisumu, harmonija ir estetiška aplinka.

Klasikinės ąžuolo masyvo durys
Klasikinės ąžuolo masyvo durys: D1F. Spalva: 3081, šviesus riešutas.

Šiuolaikinės Plank durys – puikus seno ir naujo derinys

Plank durų modeliai yra populiarūs tarp žmonių, kurie vertina vienetinius gaminius ir amatininkų (artisan) stilių.

Anksčiau šios medinės durys būdavo gaminamos iš atskirų lentų, kurios būdavo supjaustomos ir suformuojamos taip, kad derėtų tarpusavyje ir būtų gaunamas patvarus ir patraukliai atrodantis rezultatas. Tačiau tradicinės lentų durys šiuolaikiniuose namuose dažnai atrodo per sunkios, per daug kaimiškos ir nedera su kitais šiuolaikinio interjero dizaino elementais.

Senosios konstrukcijos derinimas su naujomis technologijomis ir novatoriška gamyba leido mums atnaujinti lentinių (Plank) durų stilių ir sukurti kažką nepaprasto, lengvo ir švariai atrodančio. Mūsų flamandiškos durys yra įkvėptos senojo durų dizaino, tačiau pritaikytos šiuolaikiniam interjerui. Tai prašmatni durų konstrukcija, kuri yra ir tvirta, ir estetiška.

Flamandiškos kambario durys
Flamandiško stiliaus medinės durys patinka vertinantiems unikalius gaminius.

Kiekvienos vidaus durys – tarsi meno kūrinys, su kruopščiai atrinktomis ąžuolo masyvo lentomis. Šios durys pagamintos ypatingą dėmesį skiriant natūralios medienos tekstūros harmonijai. Plank durys gaminamos iš išskirtinių lentų, ant kurių matyti rievės, natūralūs įtrūkimai (pvz., kaip po žaibo), ištisinės ar žvaigždinės šakos.

Mūsų gamykloje „Ecowood“, gamybos apimtys leidžia sukurti ypatingo lentų derinio duris, nes per meistrų rankas kasdien pereina tūkstančiai įvairiausių raštų ąžuolinių lentų, atrenkamos pačios gražiausios kombinacijos.

Durų derinimas su kitais interjero elementais

Kambario durys nėra vienišos – jos yra bendro dizaino dalis. Derinant medines duris su kitais namų elementais, dažnai pasirenkamos grindys, palangės ir grindjuostės, o tos pačios ar gretimos spalvos alyvuotos grindys interjero sukurs išbaigtą vientisą vaizdą.

Grindjuosčių ir durų derinimas
Dažniausiai vidaus durys derinamos su grindjuostėmis, taip pat palangėmis ar grindimis.

Apibendrinant galima teigti, kad medinės durys yra populiarus ir nesenstantis pasirinkimas bet kokiems namams. Nesvarbu, ar pageidaujate klasikinio ąžuolo masyvo dizaino, minimalistinio skandinaviško stiliaus, itin modernaus požiūrio, ar natūralių lentų, „Medžio stiliaus“ salonuose rasite daugybę modelių, kurie tenkins patį išrankiausią skonį.

Užsukite pasitarti! O gal ieškote kokybiško, idėjoms atviro ir naujiems iššūkiams pasirengusio partnerio? Mūsų salonai visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, laukiame apsilankant!

Specialūs pasiūlymai

Left Right
Individualių matmenų ąžuolo masyvo durys
499 Eur / kompl.
 • Individuali gamyba pagal jūsų išmatavimus
 • Populiariausia balta durų apdailos spalva
 • Nemokama konsultacija
 • Ąžuolo masyvo vidaus durų komplektas
 • Puiki garso izoliacija, tvirtumas, ilgaamžiškumas
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje

Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje

Ąžuolinės grindinės lentos 49,90 Eur/m²
 • Select rūšies grindinės lentos
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Sertifikuota kokybė: atsparumas drėgmei, tinka grindiniam šildymui

>Select rūšies grindinės lentos

Ąžuolinės grindinės lentos 34,90 Eur/m²
 • Populiariausios grindinės lentos
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Sertifikuota kokybė: atsparumas drėgmei, tinka grindiniam šildymui

Populiariausia grindinė lenta

Ąžuolinės grindinės lentos 39,90 Eur/m²
 • Puikiai tinka šildomoms grindims
 • Gaminame Lietuvoje, Ecowood medžio apdirbimo gamykloje Vilkijoje
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • EPH Dresden laboratorijoje sertifikuota kokybė

Populiariausia grindinė lenta

Ąžuolinis 90° parketas
39,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Nemokama konsultacija
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims

Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas

Ąžuolinis 45° Chevron parketas
64,90 Eur/m²
 • Individuali gamyba pagal poreikius
 • Platus paviršiaus spalvų pasirinkimas
 • Gaminame Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Nemokama konsultacija
 • Inžinerinė konstrukcija: tvirtumas, maksimalus stabilumas
 • Puikiai tinka šildomoms grindims

Puikiai tinka šildomoms grindims

Dažyta grindjuostė
3,50 EUR/m
 • 100% pagaminta Lietuvoje Ecowood gamykloje Vilkijoje
 • Suteikiame kokybės garantiją
 • Viršus: Impregnuotas popierius, lygus
 • Pagrindas: Drėgmei atsparus MDF
 • Aukštis 68 mm
 • Storis 12 mm

Suteikiame kokybės garantiją

Olivari Lotus vidaus durų rankena 89 Eur / kompl.
 • Italų gamintojo Olivari vidaus durų rankenos komplektas
 • Lotus modelio dizaineris – Javier Lopez
 • Itin aukštas kainos – kokybės koeficientas, jūsų investicija į augančią būsto vertę

Populiariausia Olivari vidaus durų rankena

Susisiekite!

Skambinkite +370 660 81000

  Susisiekite!

  Skambinkite +370 660 81000

   Susisiekite!

   Skambinkite +370 660 81000

    Atsisiųsti katalogą